Anasayfa » GÜNDEM » Sur Tamamen Abluka Altına Alındı

Sur Tamamen Abluka Altına Alındı

Amed merkez ilçesi Sur’da günlerdir süren abluka ve yasaklara 4 mahalle daha eklendi. Böylece tüm Sur abluka altına alınmış oldu. Günlerdir süren abluka ve yasaklara rağmen Sur’da direnen kürt halkı ve kürt gençleri karşısında aciz duruma düşen devlet yasağı genişleterek direnişi kırmaya çalışıyor. Neredeyse bütün binaların ve tarihi yerlerin polis ve jandarma özel harekatçıları tarafından tahrip edildiği Sur’da direniş yükseliyor. Bir kaç gündür verilen ağır kayıplar direniş karşısında acizliğin bir ifadesidir.

Cami Kebir, Cami Nebi, İskenderpaşa ve Melikahmet mahallelerinde dün (2 Şubat) e sokağa çıkma yasağı ilan edildi ve 15 mahallenin tamamında sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklama şu şekilde:

İlçemiz Sur içi mahallelerinde silahlı terör örgütü mensuplarınca barikat kurma, hendek kazma ve bombalı tuzaklama faaliyetleri neticesinde eğitim-öğretim faaliyetlerinin, sağlık hizmetlerinin, ibadethanelerde icra edilen din hizmetlerinin sunulmasında ve vatandaşlarımızın bu hizmetlere ulaşmasında sorunlar yaşanmaktadır. Bu durum nedeni ile ilçemiz merkez mahallelerinde vatandaşlarımızın günlük yaşamını normal şartlar altında sürdürmesinin zorlaştığı ve ticari hayatın aksadığı gözlemlenmiştir.

Bu bakımdan kamu düzeninin sağlanması, sokak aralarındaki barikatların kaldırılması hendeklerin kapatılması ve kurulan bombalı düzeneklerin imhası çalışmaları esnasında sivil vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini temin etme adına ilçemiz Suriçi’nde bulunan Camii Kebir, Camii Nebi, İskenderpaşa ve Melikahmet Mahallelerinde 03.02.2016 Çarşamba günü gece saat 00:00 itibari ile ikinci bir emre kadar Kaymakamlığımızca sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın söz konusu yasağa riayet etmeleri kendi can ve mal güvenliklerinin temin edilmesi adına önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*