Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Sosyal medya Gezi’dir, sokaktır; sansür saldırısını püskürtelim!

Sosyal medya Gezi’dir, sokaktır; sansür saldırısını püskürtelim!

Twitter kapatıldı! Sitedeki uyarılara bakılacak olursa siteyi engelleyen TİB değil bir çok mehkeme kararı olarak gösteriliyor. TİB’in engellediği konusundaki iddialara ise TİB’den ses çıkmıyor. Burjuva muhafazakar hükümet en gerici yöntemlerle internete ve onun sosyal medyasına saldırmaya tekrar başladı. Daha öncesinde saldırıların yoğunlaşacağını yazmıştık. Geçen zamanda hazırlanan internet yasağının yasal alt yapısının uygulamaları geliyor. İnterneti sansürlemenin temeli yaratılmışken şimdi ise bunlar Gezi’den gelen intikamla birlikte iğdiş edilmeye çalışılıyor. Unutmayalım ki bu saldırı sokağa olan saldırıdır, internetimizi savunalım internette sayfalarımızı bu anlamda örgütleyelim.

140321-twitterbuyuk

Uluslararası internet erişim ağının engellenemezliği ortadadır, “Twitter’ın yasaklanmasının ardından 2 saat 15 dakikada atılan Türkçe tweet sayısı: 2 Milyon 35 Bin adet” olarak görülüyor. Sansür girişimi hükümetin günü birlik çıkarlarının, seçimlerdeki son viraj ve oy kapma hesaplarının sekteye uğramasının özel olarak tedirginliği hükümet cephesi tarafından çaresizce blöfün ifadesidir. Seçim arenasındaki şaşkın hükümetin bir takım eylem biçimleri ile yıpratılmasından korkması, son dönemde Gezi ve birkaç internet eylemlerinden alınan dersin vermiş olduğu gerici yöntemlerle susturulmaya çalıştırılmasında kendisini gösteriyor.

Aslında tıkatılmaya çalışılan ağız, kökü kazınmak istenilen Twitter gibi bir şirketin değil, ilk önce internetin sonrasında sokağın sesinini kesmeye yöneliktir ve seçim “çalışmaları”dan ayrı bir şey değildir. İşçi emekçilerin ve yoksulların sırtından biriktirilen milyonlarca lira paranın fütursuzca oy satın alınmak için harcanması ama bu oy ticaretini ve ikiyüzlü kokuşmuş burjuva siyasetin ve sandığının güvenilirliliğini sorgulatan internet kitle etkileşimlerinin de kontrol edilemez oluşundan bir tedbir anlamındadır. Görüyoruz ki metin paylaşmanın yöntemleri ve  internetin ve sosyal medyanın sadece Twitter’den oluşmadığıdır ama direnişlerle gelişen bu ağların  hükümet cephesi açısından öfke uyandırdığıdır. Şimdi gerçek olan şey er ya da geç bu sayfayı açmak zorunda kalınacak olduğudur. Açacaklar! Açmak yetmez tüm internet “düzenlemeleri” altındaki yasakların kaldıracaklar! Yoksa internet mücadele ağı ve sokak bu gücü yaratıp bunları aşacaktır. Şimdi sesimizi yükseltelim sansürü delelim!

sadad

Facebook paylaşım ağımız:

https://www.facebook.com/pages/Twitter-Sansurlenemez

Şimdilik twitter bilgisayardan DNS değiştirilerek girilebilir bunun için gerekli araçları buradan paylaşıyoruz:

Bilgisayardan: Tor Browser
Tor Browser Bundle Version 3.5.3 – Windows 8, 7, Vista, and XP
https://www.torproject.org/dist/torbrowser/3.5.3/torbrowser-install-3.5.3_en-US.exe

Tor Browser Bundle Version 3.5.3 – Linux, BSD, and Unix : : https://www.torproject.org/dist/torbrowser/3.5.3/tor-browser-linux32-3.5.3_en-US.tar.xz

Mobilden: Hotspot Shield VPN

https://play.google.com/store/apps/details?id=hotspotshield.android.vpn

Tor Browser kurulumu (video)

Hotspot Shield kurulumu (video)

Devam edecek…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*