Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Şişecam işçilerinin yürüyüşü başladı

Şişecam işçilerinin yürüyüşü başladı

Şişecam Kırklareli fabrikasında işten atılan işçiler, Lüleburgaz’dan İstanbul Tuzla’daki Şişecam Genel Müdürlüğü’ne doğru yürüyüşe başladı.

Şişecam’ın Kırklareli fabrikasında işten atılan 90 işçi Lüleburgaz’dan İstanbul Tuzla’daki Şişecam Genel Müdürlüğü’ne doğru yürüyüşe başladı. Devletin katil kolluk güçleri ,işçileri ve işçilerle dayanışmayı kırmak için saldırı tehditlerinde bulunuyor.İşçiler ve işçilerle dayanışmaya gelen kitle kararlı bir şekilde yürüyüşü istanbulda tamamlamaya kararlı.

İşçiler, aileleri ve desteğe gelenler Lüleburgaz Belediyesi önünde sabahın erken saatlerinde biraraya geldi. Sloganlar ve alkışlarla coşkulu bir sekilde direniş yerinde bekleyen işçiler polisin tehditleriyle karşılaştı. Polis, sadece ailelere ve işçilere Lüleburgaz çıkışına kadar izin vereceklerini söyleyerek eyleme yönelik tehditlerde bulundu. Tehditlere rağmen yürüyüş başladı.

İşçilerin 22 Ekim Pazar günü Çorlu’ya ulaşacağı belirtilirken, yürüyüş yolu boyunca çeşitli durak noktalarında dayanışma eylemleri yapılması planlanıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*