Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Sipariş Yok, Destek VARRR

Sipariş Yok, Destek VARRR

-İyigünler ben Emine ,Size nasıl yardımcı olabilirim
-İyigünler ben sipariş vermek için aramadım.Sizin sendika mücadelenizi destekliyorum ,destek için aradım.
-(Ses biraz şaşkın,kararlı karasız)Teşekkürler

Özgür internete engele sayılı günler kaladursun,sosyal paylaşım siteleri üzerinden özgün eylem şekilleri üretilmeye devam ediyor.
Burger King Çağrı Merkezinde çalışan 4 işçi, sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten atıldılar. Tez Koop-işe üye olan işçilere, işten kendi rızalarıyla ayrılmaları için istifa dilekçesi imzalatılmaya çalışıldı. İstifa dilekçelerini kabul etmeyen işçiler, uğradıkları haksızlığı işyeri içinde yüksek sesle arkadaşlarına duyurarak teşhir ettiler. İşçiler 24 Mayıs günü düzenledikleri basın açıklamasıyla mücadeleden vazgeçmeyeceklerini duyurdular ve Bölge Çalışma Müdürlüğüne şikâyette bulundular.

Burger King Çağrı Merkezinde 120’ye yakın işçi çalışıyor. Günde 11 saati bulan uzun çalışma saatleri, düşük ücret, sosyal hakların verilmemesi, yorucu çalışma koşulları işçilerin sendikalaşmasına neden olmuş. işyeri yöneticileri sürekli ;sigortanızı, maaşınızı, yemeğinizi veriyoruz, bizden daha ne istiyorsunuz; diyerek adeta işçileri nankörlükle suçlamaya kalkıyor. Bir işçi, yönetim bize sürekli “nişanlı olanlar evlenmesin, evli olanlar çocuk yapmasın, sağlıklı olanlar hastalanmasın” diyecek kadar bizleri sömürmenin peşindeydi diyerek tepkisini ortaya koyuyor.

Sendikaya üye olduktan sonra işyerinde tavırların bir anda değiştiğini belirten işçiler, yöneticilerin bir yandan güler yüz gösterdiğini, diğer yandan yıldırma, sürgün, bölüm değişikliği gibi yöntemlere başvurduğunu, işçileri sürekli olarak sendikadan istifaya zorladıklarını dile getirdiler. işçiler, sendikanın yasal olmadığı, işçilerin şımarıklık yaptığı gibi gerekçeler ileri süren patronlara verilecek en güzel yanıtın, sendikalaşmanın başarılması olduğunu söylüyorlar.

İnternet üzerinden örgütlenen eylem şu anda sosyal paylaşım sitelerinde onbinlerce kişi tarafından desteklenirken burjuva medyadada yer bulmaya başladı.Hergün yüzlerce kişi
444 54 64 Burger King’i arayıp, 1’i tuşluyarak; “Sendikalı olma mücadelenizi destekliyoruz; sipariş yok, destek var!” diyerek bu eyleme destek oluyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*