Anasayfa » GENÇLİK » Sınıfsız Greif Açıklaması

Sınıfsız Greif Açıklaması

Burjuvazi de Sendika Bürokratları da Hesap Verecek

Greif direnişine bu sabah şafak baskını ile polis saldırısı yaşandı. Onlarca polis, TOMA ve iş makineleriyle sermaye devleti işçilere vahşice saldırdı.

Greif direnişi sadece bir fabrikada yaşanan yerel bir direniş değildir. Taşeron köleliğine karşı en ileri noktadan konan taleplerle sınıf savaşının en çetin yeri haline gelmiştir.

Greif’te iki sınıf karşı karşıyaydı. Bu direniş sadece Greif patronlarını da rahatsız etmedi işçileri kölece çalıştırmakta ısrar eden tüm patronların önemle özellikle üzerinde durduğu bir saldırıydı. Greif direnişinin boğulması burjuvazi açısından önemli bir noktada durmaktaydı.

Greif işçileri Gezi direnişinin yeni sesi ve soluğuydular aynı zamanda, gezide yanan işgal
ateşinin sınıf odunuyla harmanlanmasının bize yansımasıydı.

Burjuvazinin ayak oyunları ve türlü yalanlarla sesini boğamadığı bitiremediği direnişi, DİSK içerisinde çöreklenmiş sendika bürokratları aracılığıyla boğmaya ve direnişi zayıflatmaya çalıştılar.

Bu oyunları hepimiz tüm çıplaklığıyla izledik. Bu sabah işçilere saldıran burjuvazide bu saldırıya çanak tutan ve burjuvaziyle işbirliği içerisinde olan sendika bürokratları da bu saldırının hesabını verecekler.

Şimdi her yanı Greif ateşi ile tutuşturmak lazım, özellikle İstanbul da bulunan tüm işçi ,öğrenci, işsiz gençler saldırının yapıldığı Greif fabrikasının önüne gitmeliler.

Bunun dışında kampüsler de, staj sömürüsüyle ezildiğimiz iş yerlerinde, liselerde, çalıştığımız fabrikalar da, hizmet sektörün de Greif ateşini büyütmenin zamanıdır.

60 gündür kararlılıkla direnişlerini sürdüren Greif işçileri işçi sınıfının sesidir, soluğudur. Sendika bürokratların rağmen DİSK başta olmak üzere sendikalarda örgütlü işçilerin ve emekçi memurların özellikle genç bölükleri iş bırakmalı fiili bir GREV örmelidirler.

Greif işçileri polis saldırısına rağmen direnişi sürdürüyorlar. Fabrikaları polis, patronlar ve direnişi sınıf kardeşlerini satan hainler sürüsü ile sarılmış olsa da bu direniş böyle bitmeyecektir.

Biz gençler olarak bu direniş kazanırsa işçi sınıfının kazanacağını, işçi sınıfı kazanırsa bizimde geleceğimizi kazanacağımızı iyi biliyoruz.

www.sinifsiz.org

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*