Anasayfa » GENÇLİK » Sınıfsız Dergisinin 5.Sayısı Çıktı

Sınıfsız Dergisinin 5.Sayısı Çıktı

MERHABA…
5.sayımızla sizlerleyiz. Yaz sürecinde dergimizin çıkışına ara vermiştik. Son sayımızın ardından gelişen sokak muhalefetiyle birlikte oradan aldığımız ruh ve Büyük Haziran Direnişi’nin görkemiyle selamlıyoruz sizleri. Yeni bir yaşam özleminin düşünü kurarken düşlerimizin hiç de uzakta olmadığını bir kez daha görerek mücadelemize devam ediyoruz.

Kapitalizmin dört bir yanımızı beton bloklarla çevrelediği metropollerde sabah işe, akşam yaşam savaşına koşuşturan coşkun yürekler uygulanan yıkım ve yağma politikalarına daha fazla dayanamayıp mekan köleliğine, hak gasplarına ve neoliberal muhafazakar sömürüye karşı canını ortaya koyarak direndi.

Bu büyük direnişin yansımaları sokaklarda kendini göstermekte geç kalmadı. Gezi Parkı’nda başlayan direniş dalga dalga
tüm ülkeye yayıldı; yangın oldu; Kızılay’ı, Gündoğdu’yu, Armutlu’yu, Eskişehir’i, Tuzluçayır’ı, ODTÜ’yü sardı.

Gençlik olarak bizler de barikatların en önünde yerimizi aldık. Köhneleşmiş bu düzene karşı meydanlarda zihnimizi yeniledik, düşüncelerimizi filizlendirdik. Eskiye karşı yeniyi; zindanlara karşı özgürlüğü; burjuva sömürü düzenine karşı sınıfsız, sınırsız, sömürüsüz bir dünyayı var etmek için savaşımımıza devam ediyoruz.

Bu uğurda korkusuzca dövüşen direniş şehitlerimiz oldu ve bu hınçla kavgamıza devam etmeyi onlara bir borç biliyoruz. Gezi ruhuyla Eylüller, Ekimler daha da ötesi yeni bir dünya yaratma çağrısıyla…

Bu sayımızda;

Dünyada yaşanan emperyalist kapitalist barbarlığa karşı Kürdistan’da, Suriye’de, Mısır’da, Türkiye’de sürdürdüğümüz direnişlerimizi tarihe not ettik. Neoliberal politikalarla hayatımızın her alanına yönelik saldırılara karşı eğitim,
sağlık, kadın, sanat, spor, bilişim, ekoloji… konularında var olan politikaların yerine; emekten, insandan yana, yeni ve yaşanılabilir bir dünyanın nasıl olabileceğini göstermeye çalıştık.

Direnişte gençliğin, sporun, kadının yerini birebir yaşadıklarımız üzerinden sizlere sunuyoruz.İspanya’dan Fransa’dan Yunanistan’dan Mısır’a ve ülkemiz Gezi direnişiyle, dünya proleter geçliğinin mücadelesi ve direngenliği sonucu kazanamayacağı hiçbir şeyin olmayacağını prova ettik.

Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Artık özlemini duyduğumuz o dünyaya çok daha yakınız.

www.sinifsiz.org

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*