Anasayfa » GENÇLİK » Sınıfsız Dergisi Mersin ve Hacettepe Üniversiteleri’nde

Sınıfsız Dergisi Mersin ve Hacettepe Üniversiteleri’nde

Mersin

Mersin Üniversitesi’nde Sınıfsız Dergisi’nin 9. sayısını okurlarıyla buluşturduk.

Açtığımız stantla “Bugünden başlıyoruz yarını sınıfsızlaştırmaya” şiarıyla, dergimizin çıktığının duyurusunu yaptık/yapacağız.

Aynı zamanda Kobane’de yaşamını yitiren Komünist Nefer Erkan Altun’u astığımız ozalitlerle selamladık.

Standı açtığımız gün Ali İsmail Korkmaz’in doğum gününü de unutmayarak yazılama yaptık.

Hacettepe

Sınıfsız Dergisinin 9. sayısının çıkması ile birlikte dergimizi kampüslerde okurlarımızla buluşturuyoruz.  Sabah saatlerinden itibaren Hacettepe Üniversitesi Beytepe kampüsü yemekhanesinde stant açarak yeni sayımızı işçi öğrencilerle buluşturduk. Ayrıca İşçi Öğrenci Bülteni’ni ve Sınıfsız Dergisi’nin bir önceki sayısını da standımıza koyduk. Özellikle İşçi Öğrenci Bülteni bir çok işçi öğrencinin ilgisini çekti.

Ayrıca Kobané direnişinde ölümsüzleşen Erkan Altun Yoldaşı selamladığımız ve anısını mücadelemizde yaşatacağımızı içeren ozalitleri kampüs içerisinde Edebiyat Fakültesi, Ali İsmail Korkmaz Amfisi, Yemekhane Önü ve Yemekhane içine yaptık.

Erkan Altun yıllarca devrim ve sosyalizm davasına inanmış, bağımsız bir devrimci olarak Kobané Direnişi ile dayanışmaya giderek orada ölümsüzleşmişti. Erkan Altun Yoldaş bizlerle mücadele yürüttüğü süreçte özellikle genç yoldaşlarımız ile özel olarak ilgilenmiş onlar için bir yoldaş, bir öğretmen ve bir dost olmuştu. Bu anlamıyla bir çok genç yoldaşımız üzerinde ki emeği bizler için unutulmazdır.

Erkan’ın inandığı Proletarya Sosyalizmi kavgasında onun anısını yaşatarak sosyalizmin zaferini başta o olmak üzere bu uğurda sonsuzluğa gidenlere armağan edeceğiz.

IMG-20150319-WA0011-300x168

IMG-20150319-WA0003-300x168

IMG-20150319-WA0007-300x168

 

IMG-20150319-WA00051-300x168

 

 

mersin

mersin 6

mersin 1

 

mersin 11

 Sınıfsız

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*