Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Sınıfsız çıktı

Sınıfsız çıktı

Sınıfsız’ın 2.sayısıyla iki aylık bir ayrılığın ardından buluşuyoruz yine. İlk sayımıza gelen olumlu, olumsuz eleştiriler için öncelikle teşekkürle başlayalım. 1. sayımızdan bu yana gündem hızla değişse de değişmeyen tek gerçek kapitalist barbarlık düzeninin biz gençleri sömürmeye devam etmesi gerçeği.

Bu sayımızda ana gündem gençliğin değişen yapısı ve yeni bir gençlik hareketi yaratmanın zorunluluğu ve araçları. Dergi içerisinde sıklıkla karşılaşacağınız “işçi-öğrenciler” konusu, “gençliğin toplumsal olarak değişen yapısı” ve buna uygun “nasıl bir örgütlenme” sorularına reçeteler tipi cevaplar yerine, bu konunun tartışılması fikriyatıyla hareket ettik.

2. sayımızda kendini her an hatırlatan kadın sorununa dikkat çekmeye çalıştık. Bir çoğumuzun ilgi alanı spor ve çevre meselesine dair de iklim değişikliği yazısıyla bir başlangıç yapmış olduk. Yeni YÖK tasarısı gençlik hareketinin en yakıcı gündemi olarak karşımızda durmakta. Bilişim ve teknolojiye komünizmin özgürlük dünyasından bakan yazılarımızın her sayımızda yer almasını istiyoruz.

Kapitalist paylaşım savaşında Suriye arenası hala sıcak, ayrıca İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırı da bölgenin savaşa gebe durumunu bir daha gösterdi. “Ölün, öldürün” komutuyla başlayacak olan her türlü saldırıya karşı gençleri bu komutları verenlerin dünyasını başlarına yıkmaya davet ediyoruz.

Sınıfsız’ın ilk sayısı ile yeniden gördük ki gelişkin bir yayın yaratmak için kolektif bir emeğe ihtiyacımız var. Yayının hem okuru hem yazarı hem dağıtıcısı olmak tüm “Sınıfsız”cıların sorumluluğu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*