Anasayfa » GENÇLİK » Sınıfsız: 1 Mayıs’ta Taksim’e!..

Sınıfsız: 1 Mayıs’ta Taksim’e!..

Bu sene İstanbulda Taksim 1 Mayıs’ı yine burjuva diktatörlüğü tarafından yasaklanmak isteniyor.

Burjuva iktidarının sözcüsü Vali Muammer Güler’in sinyallerini verdiği yasaklama manevrası biz komünist gençleri aslında hiç de şaşırtmadı. İktidarın Taksimi mali oligarşik sermaye ve AVM merkezine dönüştürme projesinin ilk ayağı olan Taksim’i “yayalaştırma” projesi bahanesiyle Taksim’de 1 Mayıs yasaklanmaktadır.

Taksim yasağı biz sınıfsızcılara yani genç işçilere, işçi öğrencilere, genç kadınlara sökmemiştir, bu sene de sökmeyecektir. Taksim işçi sınıfının kavga alanıdır ve bu alan yılların militan mücadeleleri ve bedelleri ile burjuva diktatörlüğünden söke söke alınmıştır.

Burjuva düzeni biz gençleri iyi tanır. Çok gerilere gitmeye gerek yok, daha bu sene ODTÜ direnişinden tanır, Dicle üniversitesinden tanır, gerici saldırılara karşı günlerce direnilen İstanbul Üniveristesi’nden tanır, gençlerin Taksim’i sesiz sedasız burjuvaziye teslim etmeyeceğinin hesabını iyi yapmalıdır.

Okul masraflarını çıkarmak için yazın ter döken, yaşamını kaybeden işçi-öğrencileriz biz, sanayide, hizmet sektöründe ölüm pahasına üç kuruşa çalıştırılan genç işçileriz biz. Özgürlüğü uğruna mücadeleden yılmayan genç kadınlarız biz. Ulusal hakları yok sayılan kürt gençleriyiz. İşçi sınıfının genç yürekleriyiz biz.

Sınıfsal,ulusal ve cinsel köleliğe karşı mücadele edenler ve sınıfsız bir dünyayı kurmak için 1 Mayıs’a yürüyenleriz biz.
Binbir demogoji ve yalan dolanla Taksim 1 mayıs alanını yasaklamaya kalkanlara en güzel cevabı, pankartımızla, flamalarımızla, sloganlarımızla Taksim’i burjuvazinin yeniden köleleştirme saldırısından kopartarak Taksim meydanında vereceğiz.

Sınıfsız olarak 1 Mayısta aTaksim meydanında işçi sınıfının ve işçi sınıfı gençliğinin kavga alanındayız.

SINIFSIZ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*