Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Sincan F Tipi Hapishanesinde Yayın Yasağı

Sincan F Tipi Hapishanesinde Yayın Yasağı

Bugünlerde, mevsimin aşırı sıcağının yanında siyasal süreçte de yakıcı bir sıcaklık söz konusu. Büyük gözaltılar ve tutuklamalar furyası hızlanarak devam ediyor.

Bu süreçte Sincan F Tipi Hapishanesi idaresi de payına düşeni yapıyor haliyle. Ercan Akpınar‘dan aldığımız habere göre, 4 Ağustos 2015 tarihi itibarı ile İşçi Meclisi, Halkın Günlüğü, Yürüyüş, Özgür Gelecek, Mücadele Birliği, Kızıl bayrak gibi yayınlar kısmen (belli sayfaları) sakıncalı bulunarak yasaklanmış, ve bu karar devrimci tutsaklara tebliğ edilmiştir.

İşçi Meclisi‘nin 58. sayısındaki bazı sayfalar çıkartılmış ve 56. ve 57. sayılar hiç ulaştırılmamıştır. Devrimci tutsakların bu yasaklamalara karşı itiraz tavrı devam ediyor ve Ercan yoldaş diyor ki:

”…amaç belli ama böyle nereye varacaklarını düşünüyorlar, orası belli değil. Aslında belli de, egemen tayfanın ulaşmak istediği hedef ile verili konjonktür, tarihin akış seyri, sınıf mücadelesinin toplumsal dinamikleri o ”hedef” i ıskartaya çıkaracaktır. Sükut-u hayal olacaktır. Olacak olmasına da ardında bir yıkım ve ağır bedeller bırakacak. Yani serin, ılık bir iklime döneceğiz; çaresizlerin çılgınlıkları bu gidişi değiştiremez!….”

ysk

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*