Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Sincan F Tipi devrimci tutsakların açıklaması: Gece “kapı kontrol” tacizi kaldırılmalıdır!

Sincan F Tipi devrimci tutsakların açıklaması: Gece “kapı kontrol” tacizi kaldırılmalıdır!

1 Nolu (Sincan) F Tipi Hapishanesi’nden KDÖ ve DHKP-C dava tutsaklarının açıklaması:

Gece “Kapı Kontrol” Tacizi Kaldırılmalıdır!

Hapishane idaresi tarafından yıllardır sürdürülen savunma ve sohbet hakkına yönelik keyfi engeller, verilen haberleşme, ziyaret ve hücre cezaları, dergi yasakları, sansür kararları, sahte veya hukuka aykırı delilleri temel alan polis raporlarıyla ziyaretçilerin iptal edilmesi ve kameralı tacize Ağustos’un başlarından itibaren bir de geceyarısı tacizi eklendi. Kapıları kiltileyen aynı personel değilmiş gibi gece saat 24.00 ve 04.00’de gürültüyle hücre havalandırmalarına girilip kapı kilitleri bir daha kontrol edilmeye başlandı.

Sanki hapishanenin iç güvenliğinden de asker sorumluymuş gibi “Tabur komutanının talimatı” üzerine yapıldığı söylenen bu uygulama açık bir provokasyon girişimidir. Personele eziyet, tutuklu ve hükümlülere ise tacizdir. Bu rezalet “güvenlik kontrolü” denilerek meşrulaştırılamaz.

Çünkü amaçlananın tutsaklarla personeli karşı karşıya getirerek her türlü saldırıya ve sürgüne zemin yaratmak olduğu ayan beyan ortadadır. Kabul edilir ve katlanılır bir şey olmadığı kabul edilen, ne tür tepkiler ve rahatsızlıklar yarattığı ve yaratacağı net olarak bilinen bu uygulamanın 04.00’deki kontrol kaldırılarak hala sürdürülmesi ve “artarak süreceğinin” söylenmesi de, saldırıya zemin yaratmak amacıyla yapıldığı düşüncemizi doğrulamaktadır.

Tutulduğumuz Sincan 1 Nolu F Tipi’nde tutsaklara yönelik yapılan bütün keyfi uygulama ve hak gaspları gibi günlerdir süren bu tacizin ve devamında gelişecek her türlü olumsuzluğun sorumlusu 1. Müdür Kahraman Topaloğlu ve ona vekalet eden müdür Özkan Özdemir’dir.

Ancak ne yapılırsa yapılsın gerici AKP iktidarının açtığı savaşa ve azgınca saldırılara karşı direnen halklarımız gibi devrimci tutsaklar olarak bizler de uygulanan tecrite ve bunu ağırlaştırmak için yapılan ve yapılacak olan her türlü hak gaspı ve saldırıya karşı sonuna kadar direneceğiz.

Tüm halkımızı ve duyarlı insanları bu direnişte bizimle olmaya, direnişimize destek vermeye çağırıyoruz.

7 Eylül 2015

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*