Anasayfa » GÜNDEM » Silvan’da katliam girişimi ve halkın direnişi sürüyor

Silvan’da katliam girişimi ve halkın direnişi sürüyor

Silvan’da devam eden sokağa çıkma yasağı 4. gününe girerken, halka yönelik saldırılar devam ediyor. Kent merkezine giren tanklar, rastgele top atışları ile sivil alanları vuruyor.
Silvan’da halka yönelik saldırılara tanıklık eden HDP Amed Milletvekili Sibel Yiğitalp, ilçdeki gelişmeler hakkında ANF’ye bilgi verdi…

TOP ATIŞLARI, PATLAMALAR, GÖZALTI VE ŞİDDET

Yiğitalp, şunları aktardı: “Bu sabah saat 06.30’da Tekel Mahallesi’nde top atışlarıyla siviller hedef alındı. Kale Mahallesi’nde ise, büyük bir patlama meydana geldi. Ardından yoğun silah sesleri geldi. Dünden bu yana polislerin ulaştığı tüm evlerde gözaltılar gerçekleşiyor. Kale Mahalesi’nde 6 çocuğun evde mahsur kaldığı bilgisi elimize ulaştı. Bu çocukların anne ve babaları darp edilerek gözaltına alınmış; çocukların da silah dipçikleri ile dövüldüğünü öğrendik. Bugün gözaltına alınan 14 kişinin isimlerini sadece öğrenebildik. çünkü mahallelere giremiyoruz.”

‘KAMUOYU KATLİAMIN ÖNÜNE GEÇMELİ’

“Silvan’da büyük bir katliam provası söz konusudur” diyen Yiğitalp, “Kamuoyu bu katliamın önüne geçemezse tarih hepimizden hesap soracak” uyarısında bulundu.

AMED – ANF

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*