Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Sibel Bulut Taziye Çadırlarına Saldırı

Sibel Bulut Taziye Çadırlarına Saldırı

MLKP savaşçısı Eylem Deniz/Sarya Özgür, kod adlı Sibel Bulut, Kobanê direnişinde yaşamını yitirdi. Bir açıklama yapan MLKP, “Sarya yoldaşın silahı, şimdi yoldaşlarının elinde ve zafere kadar susmayacak” açıklaması yaptı.

Kobané direnişiyle  dayanışmak için Kobanéye giden MLKP savaşçısı Sibel Bulut 12 Aralık 2014 günü IŞİD çeteleriyle girdiği çatışmada yaşamını yitirdi.

YPG Basın Merkezi, Kobanê direnişinde şehit düşen MLKP savaşçısı Sibel Bulut’un (Sarya Özgür/ Eylem Deniz) Termik yolunun denetime alındığı operasyon esnasında ölümsüzleştiğini açıkladı.

Sibel Bulut için açılan taziye çadırlarına devlet saldırıdı. Adana, Ankara, İzmir ve Antep’te açılan çadırlara saldıran polis 30 ESP üyesini gözaltına aldı.

ESP Anakara il örgütü Sibel Bulut’un yaşamını yitirmesi ve taziye çadırlarına yapılan saldırılar ile ilgili Yüksel Caddesinde saat 17.30’da bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya Devrimci Proletarya’nın da aralarında bulunduğu devrimci ve ilerici kurumlardestek verdi.

 

Fotoğraf0979

Basın açıklaması şöyle;

” 12 Aralık günü Kobané’de ölümsüzlüğe kanatlanan MLKP savaşçısı Sibel Bulut yoldaş, devrim yürüyüşümüzün hiç sönmeyecek meşalesidir artık. 1986’da Dersim’de hayata merhaba diyen Sibel Yoldaş, doğduğu kentte 2003 yılında örgütlü devrimci mücadeleye adım attı.

Sarya yoldaş, güleryüzüyle, emekçiliği ve disipliniyle,fedakarlığı ve kolektivizimiyle öne çıkan devrimci kişiliğini, partisinin ete kemiğe büründürdüğü adanmış devrimciler kuşağına maya yaptı.

Serkan Tosun ve Suphi Nejat yoldaşların izinden giden Sibel yoldaşın, devrimci sembolü Arin Mirxan’dı. Onun “Rojava’dayız, gitmiyoruz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Gerekirse şehit de düşeriz” seslenişinden yükselen devrimci kararlılığı ve iradesi, bundan böyle mücadelemizin kılavuzudur.

Direnişi büyütmek için ölümsüzleşen Sibel Bulut için Ankara, Adana, İzmir ve Antep’te kurulan taziye çadırlarına Devlet merkezi karar alarak saldrımıştır. Saldırılar sonucu 30 arkadaşımız gözaltına alınmıştır. Taziye çadırlarına tahammül edemeyen devlet bu saldırılarla bir kez daha DAİŞ çetelerini desteklediğini göstermiştir.

Bugün yapılan saldırıları kınıyor, gözlatına alınan üyelerimizin ve dostlarımızın derhal serbest bırakılmasını istiyor.”

Basın açıklaması sırasında “Sarya Özgür Ölümsüzdür”, “Kobané’de cepheye, direnişten zafere” sloganları atıldı.  Basın açıklamasının sonunda gözaltına alınanların serbest bırakıldığı haberi sloganlarla karşılandı. Gözaltına alınanların taziye çadırına gelecekleri duyuruldu. Eylem atılan sloganlar ile son buldu.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*