Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » “Sessiz imha politikası son bulmalıdır”
Ankara'da devrimci kurum ve siyasetlerin örgütlediği “hasta tutsaklar serbest bırakılsın” sloganıyla her hafta Cuma günü yapılan basın açıklamaları devam ediyor...

“Sessiz imha politikası son bulmalıdır”

Ankara’da devrimci kurum ve siyasetlerin örgütlediği “hasta tutsaklar serbest bırakılsın” sloganıyla her hafta Cuma günü yapılan basın açıklamaları devam ediyor.

Saat 18:00’da Sakarya Caddesi’nde bir araya gelen kurumlar hasta tutsakların serbest bırakılmasını, tecritin kaldırılmasını talep ederek, “adalet istiyoruz” sloganını attılar. Sessiz imha politikasının son bulmasını da isteyen kurumların yaptığı basın açıklamasında “Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishanesi’nde bulunan Hasan Tahsin Akgün’ün annesi Melek Akgün oğlunun görüşüne gittiğinde hücresinin ıslak kaldığını, hücrenin sürekli nemli kaldığını” ve “Sincan F Tipi Hapishanesi’nde tutuklu bulunan Serkan Kaya rahatsızlığı nedeniyle hastaneye tedavi olmak için götürülmüş, ancak burada doktorlar tarafından hiçbir rahatsızlığına bakılmadan tekrar hapishaneye hücresine gönderilmiş” olduğunu söylediler. Son olarak hapishanelerindeki hak ihlallerinin sona verilmesi, kendi yasa ve genelgelerine uymaları dile getirilerek, “Hasta tutsakların derhal serbest bırakmalıdır” denildi.

Devrimci Proletarya okurları da imzacı olduğu basın açıklamasına fiili olarak katılım sağladılar.

Eylemciler “Yaşasın devrimci dayanışma”, “Tecriti kaldırın ölümleri durdurun”, sloganlarıyla eylemlerini sonlandırdılar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*