Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Şerzan Kurt’un ailesinden çağrı

Şerzan Kurt’un ailesinden çağrı

Muğla Üniversitesi İşletme Fakültesi 2. sınıfta okuyan oğlumuz Şerzan Kurt, 11 Mayıs gecesi gözaltına alınan arkadaşlarının akibetini öğrenmek üzere dışarı çıkarken, karakolun etrafında pusuda olan sivil faşist güçlerle işbirliği içinde olan “derin” lakaplı sivil polis Gültekin Şahin’in planlaması ve yönlendirmesiyle olayların zemini yaratılarak oğlumuz Şerzan Kurt, sivil polis Gültekin Şahin tarafından hedef gözetilerek, yakın mesafeden ateş edilerek öldürülmüştür.

Bu cinayetin görgü tanıkları, gizli tanıkları, kamera görüntüleri mevcuttur. Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi davanın 10 Ağustos 2010’da Muğlada olacağını bize ve avukatlarımıza bildirmesine rağmen, daha dava başlamadan alelacele bize ve avukatlarımıza haber vermeden, kamuoyunda da polis cinayetlerinin aklandığı yer olarak izlenim yaratan Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesine dava gönderilmiştir. Davanın Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmesi, tanıkların ve mağdur avukatlarının katılımını güçleştirmek, gerçeğin açığa çıkmasını zorlaştırmak içindir.

Adaletin sağlanmasına yönelik ciddi kaygılarımız ve endişemiz vardır.

Oğlumuz Şerzan Kurt’un okumaktan başka amacı yoktu. Oğlumuz Kürt’tü, demokrattı, barış yanlısıydı, kardeşlik yanlısıydı.

Bütün insanların vicdanlarına sesleniyoruz.

Bir Kürt öğrenci devletin polisi tarafından öldürüldüğünde adaletin nasıl işlediğini izlemenizi istiyoruz.

6 Mayıs 2011 Cuma günü saat 10’da Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek olan 5. dava duruşmasında sesimize ses vermenizi, barış ve kardeşlik desteğinizi bekliyoruz.

Anne ve babası; Nejla Kurt- Ömer Kurt

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*