Anasayfa » GENÇLİK » Sermaye Defol Üniversiteler Bizimdir

Sermaye Defol Üniversiteler Bizimdir

6 Kasım  saat 12:00’de Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde YÖK’ ün kuruluşunun yıl dönümünde yapılan eylemle protesto edildi. Edebiyat fakültesi önünde bir araya gelerek alkışlar ve ajitasyon konuşmalarıyla YÖK’ ün bugün üniversiteleri birer şirket haline çevirdiğini, sermayenin çıkarları doğrultusunda yeniden şekillendirildiği vurgusu yapılarak herkesi YÖK ‘ ü protesto etmeye çağırarak geleceğimize sahip çıkmalım denildi.

Yürüyüş sırasında “YÖK Polis Medya Bu abluka Dağıtılacak, Sermaye Defol Üniversiteler Bizimdir, Üniversiteler Bizimdir Bizimle Özgürleşecek” sloganları atılarak yemekheneye gidildi. Yemekhanede alkışlar ve ajitasyon konuşmalarının ardından basın açıklamasına geçildi. Yapılan açıklamada;

YÖK üniversiteleri burjuva ideolojisi çıarları doğrultusunda şekilendirmek ve öğrenci hareketini denetleyip gözetlemek için kurulan bir kurumdur. Öğrencinin müşteri olarak görüldüğü, kar amaçlı ticarethenelerin yapıldığı, bankalarıyla sermayenin zeminini oturtmaya başladığı tekno kentleriyle Ar-Ge leriyle tıpkı roboski gibi insanları katletmek için bombaların yapıldığı bir yer olarak tariflendirilmektedir. Üniversitelere olan müdahalelere, baskılara bomba üreten teknokent ve Ar-Ge lere soruşturmalara bölgemizde olan savaşa karşı öğrenci gençlik ses çıkarmalı direnişi yükseltmelidir. Tüm üniversite bileşenleri egemen sistemin örgütü olan YÖK’ ün ve sistemin politikalarına karşı harekete geçmeli ve örgütlenmelidir.” denilerek açıklama bitirildi.

DSCN8821

DSCN8826

DSCN8809

Bugün saat 18:00 de SINIFSIZ okurlarınında içinde yer aldığı Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünden Sakarya Caddesine bir yürüyüş gerçekleştirilecek. Bu yürüyüşün çağrısı yapılarak eylem sonlandırıldı.

 

Hacettepe Sınıfsız

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*