Anasayfa » GÜNDEM » Serdar Ben, İstanbul’a Uğurlandı.

Serdar Ben, İstanbul’a Uğurlandı.

10 Ekim’de Ankara’da yaşanan patlamanın ardından kendisinden haber alınamayan İnşaat-İş Sendikası örgütlenme uzmanı ve Alınteri okuru Komünist Devrimci İşçi Serdar Ben’in yapılan kemik testi sonucu, hayatını kaybettiğine dair haber, dün akşam saatlerinde netleşti. Adli Tıp’tan saat 13.00 da alınacağı haberinin üzerine 12.30 itibarı ile beklenmeye başlandı.

Bir süre sonra yapılan açıklamada İstanbul’a gönderilen doku örneklerinin teşhisinin tamamlanmadığı ve Serdar’ın en erken 15.30, en geç 17.00’da alınabileceği bildirildi. Saat 16.30’da otopsi teşhisi tamamlandığı haberi geldi.

Serdar; “Katil Devlet Hesap Verecek!, Yaşasın Devrim ve Sosyalizim!, Katillerden Hesap Sorduk, Soracağız!” sloganları eşiliğinde, alkışlarla, karanfillerle alındı.

Adli Tıp’ın çıkışında No Pasaran şarkısı eşliğinde 10 Ekim Ankara Katliamı’nda ve devrim yolunda tüm yaşamını yitirenler adına saygı duruşunun ardından Maviş Yoldaş İstanbul’a uğurlandı.

İstanbul’da düzenlenecek anma ve toprağa karışma işleminde bulunacaklar da cenaze ile birlikte Adli Tıp’ın önünden otobüslerle hareket etti.

Serdar Ben ile birlikte Hasan Baykara’nın cenazesi de teslim alınarak memleketine uğurlandı.IMG_7048 IMG_7053 IMG_7057 IMG_7069 IMG_7072 IMG_7080

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*