Anasayfa » BASINDAN » Selçuk Kozağaçlı gözaltında

Selçuk Kozağaçlı gözaltında

Hakkında yakalama kararı olan ÇHD Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı, Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı. Gözaltına alınan avukatlar ise ifade işlemleri için adliyeye sevk edildi.

İki gün önce aralarında ÇHD üye ve yöneticilerinin de olduğu çok sayıda kişinin gözaltına alındığı operasyon kapsamında ÇHD Genel Başkanı Kozağaçlı hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Daha önce planlanmış bir program çerçevesinde Suriye’de bulunduklarını açıklayan Kozağaçlı, programını tamamladıktan sonra Türkiye’ye döneceğini açıklamıştı. Saat 11.05 uçağı ile Atatürk Havaalanı’na inen ÇHD Genel Başkanı, polisler tarafından gözaltına alındı. Kozağaçlı’nın Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğünü’ne götürüldüğü öğrenildi.

Öte yandan aralarında ÇHD İstanbul Şube Başkanı Taylan Tanay’ın da olduğu 11’u avukat 41 kişinin Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne çıkarıldı.

İfade işlemlerinin yapıldığı sırada çok sayıda çevik kuvvet polisi İstanbul Adliyesi’ne girdi. İçeriden slogan sesleri duyuluyor. Polisin içeriye biber gazı attığı bildirildi.
Çevik kuvvet polislerinin coplarla düzenlediği saldırıda Av.Bahattin Özdemir ve Ali Şafak’ın kafalarının yarıldığı ve vücudunun değişik yerlerinde yaralanmaların olduğu öğrenildi.

Çok sayıda avukatında ciddi şekilde darp edildiği bildirildi. Yaralanan avukatlar hastaneye kaldırıldı.

Polis, İstanbul Barosu Başkanının savcı ile görüşmesi ve avukatların tepkisi üzerine geri çekilmek zorunda kaldı.

Halk Cephesi ve Grup Yorum üyeleri de adliye önünde sloganlarla gözaltındaki arkadaşlarına destek veriyor.

ETHA

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*