Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Sefaköy’de Çete ve Polis Saldırısına Karşı Eylem Çağrısı

Sefaköy’de Çete ve Polis Saldırısına Karşı Eylem Çağrısı

İki gündür sefaköy’de uyuşturucu çetelerinin ve polis saldırısına uğrayan işçilerin birliği derneği saldırılara karşı bir eylem çağrısı yaptı. İlk gün ki saldırıdan bu yana Devrimci Proletarya ve sınıfsız okurlarıda, İşçilerin Birliği Derneği ile dayanışma içerisindeydi. Devrimci Proletarya okurları saldırılar karşısında birlikte mücadele etme kararlılığını sürdürecekler.

Gerici çeteler ve polis saldırılarına karşı 17 Eylül akşamı Sefaköy’de eylem gerçekleştirilecek.

Gerici çetelerin saldırılarına ve polis terörüne geçit vermeyen İşçilerin Birliği Derneği, 17 Eylül akşamı Sefaköy’de gerçekleştireceği yürüyüşe çağrı yaptı.

Saat 19.30’da Sefaköy Merkez Durağı Taş Kasap önünden başlayacak eylemin çağrısı şöyle:

İşçilerin Birliği Derneği’nin mücadelesi engellenemeyecek!
Pazar günü uyuşturucu çetelerinin derneğimize saldırılarıyla başlayan baskılar polis baskınıyla sürdürüldü.

İşçilerin Birliği Derneği olarak dün akşam uyuşturucuya, yozlaşmaya, çeteleşmeye karşı Sefaköy Kemal Paşa Mahallesi’nde yürüyüş gerçekleştirdik. Uyuşturucu bu sömürü düzenin yarattığı pisliklerden biridir ve gençlere dayattığı kölelik ve geleceksizliktir. Eylemimiz mahalledeki işçi ve emekçilerin desteğiyle karşılanırken gericilerin, çetelerinse tahammülsüzlüğü bir kez daha ortaya çıktı. Uyuşturucu çeteleri ve serseriler eylemimiz biterken bizlere, taşlar, sopalar ve bıçaklarla saldırdı. Derneğe saldıran serseriler, faşist-gerici örgütlenmeler “Karadenizlilere saldırı”, “Dernekte Allah yoktur yazıyor” diyerek işçi ve emekçileri aldatmaya çalışarak, tekbir sesleriyle taraftar toplamaya çalıştılar. Bu söylemlerle gerçek amaçlarının üstü örtülmeye çalışılsa da mahalledeki emekçilerin saldırının ardından gösterdiği sahiplenici tutum onların bu girişimini boşa düşürmüştür.

Bizler bir kez daha derneğimizi sahiplenerek bu saldırıya gereken yanıtı verdik. İşçilerin eşit, özgür bir dünya özlemi için mücadele yürütenler olarak derneğimizi bu faşist saldırı karşısında koruduk. Bu saldırıların amacının, işçi ve emekçilere yönelik bölgede yürüttüğümüz ısrarlı faaliyetimizin engellenmesi olduğu açıktır. Asıl hedef Sefaköy bölgesinde işçilerin birliğini sağlamak, örgütlenmesini güçlendirmek için gerçekleştirilen etkinliklerdir. Patronların ücretli köleliği katmerlendiren saldırılarına karşı direniş çağrısını yükseltmemiz asıl hedeftir. Soma’daki madenci katliamından Torun Center’daki iş cinayetine sessiz kalmamamız asıl hedeftir. Buradan bir kez daha hatırlatıyoruz ki saldırılar karşısında hiçbir zaman devrimci sınıf mücadelesinden vazgeçmeyeceğiz. Mücadelemizin kazanımları olan derneklerimizi saldırılar karşısında kapatmayacağız, mücadelemizi sürdüreceğiz.

Bugün derneğimiz “çay ocağı bulundurması” gerekçesine yasaklanarak mühürlendi. Bu uygulama dahi sermaye devletinin derneğe saldıran çetelerin yanında yer aldığını, onları koruyup derneği kapatmak için nasıl da saçma gerekçeler ürettiğini bir kez daha gösterdi. Bir gün öncesinde ,faşist çetelerin saldırıları karşısında kalkanlarına sarılıp sinen polisler, söz konusu İşçilerin Birliği Derneği’ni basmak olunca camları kırarak vahşi saldırıyla 46 kişiyi gözaltına aldılar.

Gerek bu vahşi saldırı biçimi, gerekse gözaltındaki arkadaşlarımıza yapılan kelepçe işkencesi sermaye devletinin işçi ve emekçilerin örgütlü mücadelesine duyduğu kini gözler önüne serse de, çetelerle başlayıp polis terörüyle devam eden toplamda üç gündür süren saldırılar sadece İşçilerin Birliği Derneği’ne değil, uyuşturucuya, yozlaşmaya, gericiliğe karşı mücadele eden tüm sol, sosyalist, ilerici ve devrimci kesimleredir. Saldırıların Sarıgazi‘de, Yenibosna-Bahçelievler’de ve Sefaköy’de aynı günlerde devrimci-demokratik kurumlara yapılması bunun en büyük göstergesidir.

Polis saldırısıyla gerçekleştirilen hukuksuz baskında derneğimizi saldırılar karşısında yalnız bırakmayan devrimciler biber gazı sıkılarak, coplarla darp edilerek gözaltına alındı. Bu, derneklerimize yönelik ilk saldırı olmadığı gibi son da olmayacaktır. Polis işçilerin fiili-meşru mücadelesini esas alan dernekleri terörize etmek, bulunduğu mahallelerde tecrit etmek için çalışıyor. Bu eylemimizle polis terörüne de yanıt veriyoruz. 46 devrimciyi gözaltına alsanız da biz burada olmaya devam edeceğiz. Bu saldırılara sessiz kalmayacağız.

İşçilerin Birliği Derneği saldırılara sessiz kalmayacak, sınıf mevzilerinde olmaya devam edecektir.

Tüm duyarlı kamuoyunu eylemimize destek olmaya çağırıyoruz.

Tarih: 17.09.2014

Saat: 19.30

Buluşma: Sefaköy Merkez Durağı – Taş Kasap önü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*