Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Savranoğlu işçileri fabrikadan ayrılmıyor

Savranoğlu işçileri fabrikadan ayrılmıyor

İzmir’de Savranoğlu Deri’de aynı işverene bağlı olarak faaliyet gösteren 3 ayrı firmada da Yetki Belgesi almamıza rağmen işveren süreci uzatmak için hem iş koluna itiraz etti hem de üretimini durdurarak aynı işverene ait ve direnişimizin devam ettiği Tuzla’daki Kampana Deri’ye kaydırdı. Kampana Deri’de aynı mantıkla asıl işi taşerona devreden işverenin iş müfettişlerinin bilirkişi raporları ve mahkeme kararları neticesinde kanunsuz şekilde işçi çalıştırdığı tespit edilmiştir.

İzmir Savranoğlu Deri’de işçilere tebligat yapan işveren işçileri İstanbul’a çağırdı ve tazminatlarını ödeme teklifinde bulundu. Ancak üyelerimiz tazminatı reddederek sendikalı olarak çalışmak için İzmir’den İstanbul’a geldiler. İzmir’den 2 Ekim Pazar akşamı yola çıkan İşçiler bugün fabrikada çalışmaya başladılar.

İşçiler Fabrikadan Çıkmıyorlar!
Kampana Deri’de ustalara konaklamaları için otel tahsis eden işveren kendi arabasıyla ustaları otele yerleştirdi. Ancak 40 işçi barınacak yerleri olmadığı için ve işverenin ayrımcı tutumunu protesto etmek için fabrikadan ayrılmama kararı aldı.

Savranoğlu işvereninin kendilerine barınacak yer tahsis etmemesi durumunda geceyi fabrikada geçirecekler.

Şu anda fabrika önünde yoğun polis ablukası bulunmakta ve işçiler fabrikayı terk etmemektedirler.

Basına ve Kamuoyuna Duyurulur

Türkiye Deri-İş Sendikası
BASIN BÜROSU

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*