Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Sarı Yelekliler, Belçika’da Google sunucu merkezinde barikat kurdu

Sarı Yelekliler, Belçika’da Google sunucu merkezinde barikat kurdu

Fransa’da akaryakıt zamlarını protesto için başlayıp neoliberal sistemin değişmesi talebine dönüşen Sarı Yelekler hareketinin Belçika ayağı, Valonya bölgesindeki Google binasına girişi engelledi.

Belçika’daki Sarı Yelekler, sosyal medyadan yapılan çağrı üzerine, Frankofon bölgesindeki Mons şehrinde bulunan Google merkezi önünde toplandı.https://twitter.com/PartisanDE/status/1085488708076359681

Google’ın veri merkezi ve sunucularının bulunduğu bina önünde barikat kurarak çalışanların şirkete girmesini engelleyen 30 civarında Sarı Yelekli, basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, Google’ın Belçika branşında yabancı çalıştırılmaması, ABD merkezli şirketin daha fazla vergi ödemesi ve uygulamalarını değiştirmesi talep edildi.

Fransa’daki eylemlerden etkilenerek Belçika’da da sokağa çıkan Sarı Yelekler, yaklaşık 8 haftadır protesto düzenliyor. Zaman zaman Avrupa Birliği’nin (AB) başkenti konumundaki Brüksel’de AB binalarını basma girişimine varan protestolar, Belçika polisinin Sarı Yeleklere sert müdahalesine de sahne oluyor.

Haber: Gazete Fersude

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*