Anasayfa » BASINDAN » Salih Tekstil İşçileri Direnişte!

Salih Tekstil İşçileri Direnişte!

Aylarca maaş alamayan, sosyal güvencesi yapılmayan, fazla mesaiyle ücretsiz çalıştırılan, kölelik koşullarında evine ekmek götürmeye çalışan biz Salih tekstil işçileri, haklarımızı elde edene kadar sürecek bir kampanya başlatıyoruz.

Yıllardır kötü koşullar altında sağlımızdan olduk. Evimize ekm,ek götürebilmek için sevdiklerimizle zaman geçirmek yerine ek mesailere kaldık. Sağlığımızdan olduk. Kışın soğukta üşüyerek çalıştık, yazın sıcakta kavrularak çalıştık.

Kimimizin maaşları verilmeden, kimimizin ek mesaileri iç edilerek, kimimizin sosyal güvencesi yapılmadan çalıştırıldık.
Bütün bu yaşadıklarımıza rağmen, bir gün geldiler ve bizlere işyerinin kapanacağını söylediler. Birikmiş haklarımızla ilgili bizlerle görüşeceklerini ve bizlere ödeme yapacaklarını söylediler.

Görüşmediler, hiçbir ödeme yapmadan kaçtılar. Bizlerin olmadığı bir zamanda atölyedeki makineleri alıp kaçtılar.Buradan ilan ediyoruz. Hakkımız olanı alana kadar sesimizi duyaracağımız bir kampanya başlatıyoruz. Bu kampanya çerçevesinde gasp edilen haklarımızın bizlere iade edilmesi için mücadele edeceğimizi beyan ediyoruz.

Yalnızca kendi haklarımız değil. İşçi sınıfının gasp edilen ve edilmek istenen tüm hakları için farkındalık yaratmak istiyoruz. Bu süreçte tüm işçi ve emekçileri mücadelemizi büyütmeye davet ediyoruz. Bir arada daha güçlüyüz. Birlikte kazanacağız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*