Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Salih Savaş Direniyor

Salih Savaş Direniyor

Çerkezköy Belediyesinde otopark görevlisi olarak çalışan işçi Salih Savaş bir ay önce daralmaya gidiyoruz yalanıyla işinden atılmıştı. Ancak Savaş’ın işten atılmasından bir kaç gün sonra belediye iki kişiyi işe almıştı. Bu yaşanan belediyenin daralmaya gidiyoruz söyleminin yalan olduğunun bir göstergesidir.

Yaşanan bu hukuksuzluk karşısında Salih Savaş, belediye önünde “İşimi İstiyorum”, “Direne Direne Kazanacağım” yazılı döviz açtı. Savaş, polisler tarafından ters kelepçe yapılarak gözaltına alındı. Gözaltından çıkan Salih Savaş bugün yine dövizlerini alarak gittiği Çerkezköy Belediyesi önünden gözaltına alındı.

Salih Savaş, bir çok CHP’li üyeye mağduriyetini anlatarak yardımcı olmalarını istedi. Ayrıca Tekirdağ Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’la da görüşen Savaş, “Hallederiz” cevabını aldığını fakat aradan bir ay geçmesine rağmen herhangi olumlu bir gelişme olmadı.

Bu gelişmeler üzerinde Savaş tek başına da olsa direniş kararı aldı. İki gündür polisler tarafından saldırıya uğrayan Savaş direnmekte ve işine geri dönmekte kararlı.

Savaş şu açıklamayı yaparak destek beklediği çağrısını yükseltti.;

“Sevgili halkımız belediyeye ait kapalı otoparkta çalışırken belediye tarafından işime son verildi.Bana sözlü olarak küçülme dediler ve ertesi gün yerime 2 kişiyi getirdiler. Bu nasıl küçülme anlamıyorum. Bende iyi niyetimle Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrakla görüştüm. Bana “Hallederiz, çözeriz” dedi. Aynı zamanda bir çok CHP üyesine de mağdur olduğumu anlattım. Aradan bir ay geçti hiçbir neticealamadım. Benim çıkarılmam tamamen hukuka aykırı, hiç bir gerekçe yok.

Başvurularımdan sonuç alamayınca 04. 11. 2016 tarihinde Çerkeyköy Belediyesi önünde meşru hakkımı kullanarak işimi istediğimi söyledim. Başkan Yardımcısı polis çağırdı. Beni işkeceyle, ellerime arkadan kelepçe vurularak zorla göz altına aldılar. “Ben işçiyim işimi istiyorum” dedim anlamadılar ve işkence yaparak götürdüler. Emeğe duyarlı tüm dostların desteğine ihtiyacım var.”

Kendisiyle telefonla irtibat kurduğumuz Salih Savaş bugün (9 Kasım Çarşamba) yine dövizleriyle Çerkezköy Belediyesi önünde beklerken gözaltına alınarak Çerkezköy İstasyon Karakolu’na götürüldüğünü belirtti. Belediye önünde kimsenin olmadığını ve gözaltına alındığını belirten Salih Savaş, “Tek başıma burada bekliyorum. Çevrede kimse olmadığı için gözaltına alınışımdam kimsenin haberi de olmuyor. Emekten yana olan dostların desteğine ihtiyacım var” dedi.

dayanışma için Salih Savaşın irtibat numarası: İrtibat: 0544 562 51 49

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*