Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Saldırı bir kez daha can güvenliği talebinedir!

Saldırı bir kez daha can güvenliği talebinedir!

BASINA VE KAMUOYUNA

16.02.2015

BEDAŞ ÖZEL GÜVENLİKLERİ DİRENİŞ ÇADIRINA SALDIRDI!

Bugün, BEDAŞ direnişimiz 187’inci gününde BEDAŞ Genel Müdürlüğü önündeki çadırda bekleyen direnişçiler özel güvenlik görevlilerinin saldırısın uğradılar.

Saldırı bir kez daha can güvenliği talebinedir!

Gerçekleşen saldırının zamanlaması manidardır. 14 Şubat’ta Okmeydanı’nda trafoda meydana gelen iş kazasında biri ağır iki enerji işçisi yaralanmıştı. Direnişçi işçiler çadır açıldığı saatten itibaren BEDAŞ işçilerinin can güvenliğine yönelik bu saldırıyı teşhir ediyordu.

Çadıra gelerek ses sisteminin kapatılmasını isteyen özel güvenlik görevlilerine ses sisteminin sürekli açık olduğu bunun kapatılmayacağı belirttik.

Bunun üzerine 30’a yakın güvenlik görevlisi çadıra gelerek BEDAŞ direnişçilerine ve sendikamız uzmanına saldırı gerçekleştirdiler.

Uzman ve üyelerimiz darp raporu almışlar ve konuyla ilgili hukuki süreç başlatılmıştır.

Yaralanan uzman ve üyelerimize geçmiş olsun diyoruz.

Zafere kadar direneceğiz!

Direnişteki kararlılığımızı 187 gün önce olduğu gibi bir kez daha yineliyoruz. Bu direniş BEDAŞ işçilerinin can güvenliği talebi direnişidir. Baskılar, saldırılar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bizlerin iradesini kıramayacaktır. Enerji işçisi bu vahşi çalışma koşullarına teslim olmayacaktır.

Son olarak özel güvenlik işçisi kardeşlerimize sesleniyoruz;

Özel güvenlik işçilerini işverenin “görevlisi” gibi değil onurlu birer işçi gibi davranmaya, kendi sınıflarına ihanet etmemeye çağırıyoruz.

Direnişteki işçiler sizlerin sınıf kardeşlerinizdir ve aynı zamanda sizlerin de insanca çalışma koşullarında yaşayabilmeniz için direnmektedirler.

Biz Haklıyız Biz Kazanacağız! İşimiz Geri Alacağız!

Çalışırken Ölmek İstemiyoruz!

DİSK/ENERJİ-SEN

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*