Home » GÜNÜN İÇİNDEN » Sağlığımız ve hayatımız için grev!

Sağlığımız ve hayatımız için grev!

COVID-19 virüsü hayatımızı değiştirdi. Dünya çapında binlerce insan kaybetti ve hayatlarını kaybetmeye devam ediyor.

Savaşta olduğumuzu söylüyorlar. Evet, insanoğlunun doğaya yıkıcı kapitalist aktiviteleri nedeniyle dört kıtaya yayılan bir virüse karşı savaş. Bu bizim hayatta kalmak ve güvenli bir şekilde çalışabilmek için savaşımız.

Çünkü biz çalışan köleler kapitalistler, emlak sahipleri ve işletme sahipleriyle aynı gemide değiliz! Dünyanın dört bir yanındaki kapitalist eyaletler bu ölümcül dalgayı bizden sakladı. Onu sakladılar ve alabilecekleri hiçbir adımları almadılar, böylece Champs-Elysées aktivitesinin devam etmesi için Lafayette ‘ in parlayan vitrinleri sönmesin, Renault, PSA, Airbus, turizm endüstrisi , silahlar, giysi, parfüm, inşaat, spor, eğlence vb. maksimum kar yapmaya devam edebilir.

Sonra bazı kararlar verdiler: tecrit, sosyal mesafe, süpermarketlerde sayıyı sınırlamak, evinin 2 km ötesinde, teletravail vb. Milyonlarca işçi. Bu arada Her gün işe gitmek için evlerinden ayrılıyorlar. Onlar. Metro, trenleri, trenlere biniyorlar ve mesafeli mesafeden. Düzinelerce, yüzlercesi birlikte çalışıyor, yan yana. Sosyal mesafe, hijyen ve güvenlik önlemleri iş yerinde geçerli değildir. Çünkü üretim durmamalı, aynı hızda devam etmeli ve kapitalist kar azaltılmamalı!

Bu virüsün herkese aynı şekilde davrandığını söylüyorlar ama bizi her gün işe göndermekten çekinmiyorlar. İşe gitmezsek bizi işten çıkarmakla tehdit ediyorlar. İşsizlik korkumuzu kullanıyorlar ve en temel ihtiyaçlarımızı karşılayamıyorlar! İşçileri koymakta tereddüt etmezler. Bu arada Kağıt olmadan ve / veya iş sözleşmesi olmadan. Nasıl yaşayacağımızı, kirayı, elektrik faturalarını ve gaz faturalarını bile umursamıyorlar. Büyük kapitalist şirketlere büyük finansal destek sağlıyorlar, bizim için sadece işsizlik yardımı. Kriz düzeni ile haftalık çalışma süresi saat 60 ‘ de kamu sektöründe taşımaya hazırlanıyorlar.

Ancak İtalya, İspanya ve Fransa ‘ da grev patladı. İtalyan metalurjistler 8 saatlik bir grev düzenlemeye karar verdi. Fransa ‘ da tüm Nisan ayı kaplayan bölgesel kamu fonksiyonunda grev uyarısı verildi. Kapitalistlerin bizi lanetlerine gömmesine izin veremeyiz! Bizim için de grev zamanı, işçiler. Bu arada s göçment.e.s, hayatlarımızı korumak ve sağlıklı bir iş elde etmek için. Sağlık, beslenme ve sosyal iletişim dışında her yerde üretimi durduralım! Geri çekilme hakkımızı uygulayalım!

Geri çekilme hakkı, işçiler için ölümcül ve / veya ciddi bir risk olduğu şartlar altında çalışmamak haktır. Bu hakkı kullanalım!
Güvenliğimiz için, yaşam hakkımız için – grev, genel grev!

İşte yaşam hakkımızı savunmak için taleplerimiz:

Gerekli sektörlerin dışında tam üretim durması: Sağlık, yemek ve telekomünikasyon!
Tam işsizlik sigortası!
Kovulmak yasak!
İş yerinde güvenlik ve hijyen standartlarına uymak ve uymak!
Herkes için ücretsiz test!
Eşit ve sağlık bakımına ücretsiz erişim!
Elektrik, su, gaz ve kira faturalarını erteliyorum!
Yemek ve diğer temel ürünler için finansal destek!
Yaşlıların ihtiyaçlarına uygun cevap!

Grev ve Direnişlerle Dayanışma Komitesi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*