Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Renault işçilerine işten atma saldırısı (Videolu)

Renault işçilerine işten atma saldırısı (Videolu)

Daha önce sitemizde haber verdiğimiz üzere 16:00-24:00 vardiyasında çalışan Bursa Oyak Renault işçileri dün akşam fabrika bahçesinde toplanarak Türk Metal’in TİS ihanet taslağının geri çekilmesi talebiyle iş bırakmışlardı.

Türk Metal’i protesto eden işçiler fabrikayı terk etmediler. Bunun sonucunda işveren tarafından 24.00-08.00 vardiyası da iptal edildi.

Eyleme katılan ve öncü işçilerden oluşan 23 kişi bugün 16:00′da fabrikaya geldiklerinde içeri alınmadılar. 23 işçi turnikeye kartlarını basmak istediklerinde içeriye alınmadılar ve bu işçilere işten atıldıklarını söylendi.

İşçiler fabrika önünde basın açıklaması yaparak saldırıyı protesto ettiler.

Bu saldırı yanıtsız kalmamalıdır. Türk Metal’in ihanet taslağına karşı çıkmanın, işten atılma sebebi sayılması metal işçilerinin gücünün şimdiden patronları paniklettiğinin göstergesidir.


Renault işçisinin eylemli duruşunun diğer fabrikalara yayılmasından korkan MESS patronları, her zamanki silahlarını devreye sokuyorlar: Öncü işçileri işten çıkartıp, diğer işçileri işsiz bırakma tehdidiyle Türk Metal’e mahkum ederek teslim almayı hesaplıyorlar.


Bu hesap bu kez sökmeyecektir! Atılan Renault işçisi arkadaşlarımızı sahiplenmeli, tüm fabrikalardaki huzursuzluğu derhal eyleme çevirmeli, patronlara öncü işçileri işten atmakla bizi teslim alamayacaklarını göstermeliyiz.

Tüm işçiler metal işçileriyle dayanışmaya!…

Kahrolsun MESS, kahrolsun Türk Metal çetesi!…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*