Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » PTT kargo ve dağıtım işçileri iş bıraktı
PTT kargo ve dağıtımda çalışan Nakliyat-İş üyesi işçiler, maaşlarının ödenmemesi üzerine direnişe geçti, iş bıraktı

PTT kargo ve dağıtım işçileri iş bıraktı

PTT’nin Gebze, Dilovası, Körfez, Kartepe, Gölcük ve İzmir’teki posta dağıtım ve kargo işinde çalışan işçiler, maaşlarının zamanında ödenmemesi üzerine iş bıraktı. Her ay sonu yaşanan maaş yatırılmaması sorununa tepki gösteren, maaşlarının bir an önce hesaplarına yatırılmasını ve bundan sonra da ödemelerinin aksatılmamasını isteyen işçiler, Kandıra’daki PTT Posta Toplama ve Dağıtım Merkezi’nin önünde bir araya geldi. İzmit Merkez PTT önüne yürüyen işçiler, sık sık “Taşeron işçisi köle değildir”, “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam”, “Direne direne kazanacağız” sloganları attı.

150’den fazla işçinin katıldığı eylemde İzmit Merkez PTT önündeki açıklamayı Nakliyat-İş Örgütlenme Daire Başkanı Erdal Kopal yaptı. İşverenin tamamen keyfi ve hukuksuz davrandığını, maaşların zamanında ödenmemesi gibi bir hakkın olamayacağını söyleyen Kopal, taşeronda çalıştırılan işçilerin isyan etme noktasında olduğunu ifade etti. Kopal, işçilerin haklarını sonuna kadar savunacaklarını söyledi ve tüm kargo-dağıtım işçilerini Nakliyat-İş’te örgütlenmeye davet etti.

Açıklamanın ardından işçiler bir süre de oturma eylemi gerçekleştirdi. İşçiler, maaşlarındaki aksamaların sürmesi durumunda eylemlerini de devam ettireceklerini duyurdu.

Sendika.Org

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*