Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Prince Grup işçileri’nden Eylem Çağrısı

Prince Grup işçileri’nden Eylem Çağrısı

Prince Grup işçileri 6 aydır maaşlarını alamıyorlar. Grubun çeşitli otellerinde çalışan işçiler, Euphoıra Otel işçileri öncülüğünde, yarın saat 11.00’da, Prince Grup Genel Merkezi önünde eylem yapacaklar.

Tüm turizm-otel işçilerini bu haklı eyleme destek vermeye çağırıyoruz. Eyleme destek vermek isteyen arkadaşlarımız bize mesaj ya da arama yoluyla ulaşabilirler.

İletişim için facebook sayfa adı: Turizm- otel işçisinin sesi

İşçilerden not: 2015 Ağustos’undan bu yana Euphoria Excelsior otel çalışanları olarak Kasım ayına kadar maaş alamamıştık. Sonra öğrendik ki otel başka bir Alman şirket olan FTİ acentasina satılma sürecine girmiş ve bu şirket demişti ki bütün personelin haklarını verin ve mülk üstündeki borçları kapatın sonra alalım. Tabi bu süreç nisana kadar devam etti, bu arada başta otel yönetiminin çoğu sonra bizler tazminatları imzaladık ama daha sonra alırız umudu ile çıktık ( mecbur kaldık çünkü 3 aydır maaş alamamıştık arada 1 aylık veriyorlardı ama herzaman 3 ay içerde kaliyordu). Sonra duyduk ki otel satis islemi tamamlandi ve Şubat ayına kadar çıkışını alan müdür ve personellerin maaş ve tazminatları yattı ama hepsinin değil ve yine çalışmaya devam edenler oldu geçiş döneminde… sonuç olarak dedik ki adamlar sanırım hakkımızı yemedi ve şirketin diğer otellerinde çalışanların hakları da sırayla verilecek diye düşündük. Ama hayır bir şekilde merkez ofiste birisi yada birileri donkisotluk yaparak alacaklı ve davalık oldukları personelin hakkını vermiş sadece. Yani onayı veren kişi kendisi ile birlikte bizim gibi şanslı personelin hakkını da almasına vesile oldu… asıl soru şu, Prince grup bu oteli satınca büyük para elde etti, biz borçları kapatır ve personeli mağdur etmez diye bekliyorduk ama bir yandan da duyuyorduk ki başka bir ülkede otel yatırımı yapıyor… dedikodu sanıyorduk ama malesef değilmiş geçen aylarda açıldı Batumi Euphoria Otel Gürcistan. Bakınız internetten isterseniz, adamlar resmen mal kaçırıyor ama Türkiye deki otelleri de çıkaramıyor ellerinden çünkü gırtlağa kadar borç var ve satarsa yok pahasına gidecek. Yani personel akıllarında bile değil…

Not: Prince Grup Genel merkezi, Sınav Koleji yanı Topçular.

1_princegroupplaza1jpg

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*