Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Pozantı haberini yapan Ağuş tutuklandı

Pozantı haberini yapan Ağuş tutuklandı

KCK operasyonu kapsamında gözaltına alınan DİHA Adana muhabiri Özlem Ağuş tutuklandı. Ağuş Pozantı çocuk hapishanesindeki cinsel saldırı ve işkence haberini yaparak olayı tüm Türkiye’nin gündemine taşımıştı. Özlem Ağuş’un tutuklanmasıyla hapishanedeki gazeteci sayısı 106 oldu, sadece dün KCK kapsamında tutuklananların sayısı ise 38’e ulaştı

Tutuklu Gazetecilerle Dayanışma Platformu bir açıklama yayımlayarak hapishanedeki gazetecilerin sayısının Ağuş’la birlikte 106 olduğunu duyurdu. Platform açıklamasında Özlem Ağuş’un, Pozantı Çocuk Cezaevindeki cinsel saldırıyı haberleştirerek tüm Türkiye’nin gündemine taşıdığını hatırlattı ve gazeteci Ağuş’un bu haberin yarattığı rahatsızlık nedeniyle tutuklanmış olabileceğine dikkat çekti.

KCK’da 38 tutuklama

KCK
operasyonu kapsamında tutuklanan tek isim gazeteci Özlem Ağuş değil. ANF’nin haberine göre dün (9 Mart) Adana’da aralarında BDP MYK Üyesi Mihdi Aslan’ın da bulunduğu 21 kişi, Diyarbakır’da 13 kişi, İstanbul’da ise 4 kişi “örgüt üyeliği” iddiası ile tutuklandı.

ANF’nin haberine göre Adana’da 6 Mart günü gözaltına alınıp tutuklanan isimler şöyle: BDP Adana İl Yöneticisi Abdulkerim Aslan, Sarıhamzalı Mahalle Temsilciliği Sözcüsü Ali Yasak, Hürriyet Mahallesi Temsilciliği Sözcüsü Faik Batur, Dağlıoğlu Mahallesi Temsilciliği Sözcüsü Behçet Akdeniz, BDP Adana İl Yöneticisi Hakkı Kuru, BDP Seyhan İlçe Yöneticisi Asmin Tümür, BDP Adana İl eskil Başkan Yardımcısı Ahmet Kılıç, MKM çalışanı Ahmet Coşkun ve Suat Günbey ile soyadı öğrenilemeyen Sadrettin, BDP MYK Üyesi Mihdi Aslan, BDP İl Genel Meclis Üyesi Şefik Özbey, BDP Ceyhan İlçe Başkanı Hüseyin Oğaç, BDP İl Saymanı Zülküf Tezkorkmaz, İl Sayman Yardımcısı Sadreddin Argın, BDP Adana İl Başkan Yardımcısı Refik Bayav, BDP İl Yöneticisi Fatma Çatıkaş, Gülbahçesi Demokratik Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mahmut Aslan, Yardımcısı Adil Yalçın ve yöneticisi Mehmet Dündar “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla tutuklandı.

Sendika.Org

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*