Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » PKK ve PAJK açlık grevine son verdi

PKK ve PAJK açlık grevine son verdi

Cezaevlerinde 15 Şubat’tan bu yana süresiz-dönüşümsüz açlık grevinde bulunan PKK ve PAJK’lı tutuklular, eylemlerini bitirme kararı aldı. Karar, PKK’li ve PAJK’lı tutuklular adına Deniz Kaya tarafından yapılan bir açıklama ile duyuruldu.

“Önder Apo, yıllardır halklarımızın barış ve birlik içerisinde, özgür ve eşit yaşaması için insanüstü bir çaba içerisinde. Sömürgeci T.C rejimi, önderliğimizin barış için uzattığı eli her defasında geriye itmiş; halkımıza ve özgürlük gerillalarımıza karşı, soykırımcı-katliamcı devlet geleneğini sürdürmüştür” denilen açıklamada, “Ancak sömürgecilik, bu güne dek inkâr-imha ve tasfiye politikasından geri adım atmamıştır-atmamaktadır. Aksine, her geçen gün halkımıza yönelik olarak polis-asker terörünü hızlandırarak devam ettirmiştir-ettirmektedir” ifadelerine yer verildi.

“Önderliğimiz üzerinde, tarihin eşine ender rastlanan işkenceleri uygulanmaya başlanmıştır. Bizler bu tecridin, bu vahşi saldırıların ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz; sömürgecilik ve onların uluslar arası destekçileri, halkımızın özgürlük ve onur mücadelesini bastırmanın, halkımızı yeniden tarihin kör kuyularına atmanın hesapları içerisindedirler” diyen Kaya, şunları söyledi:

“Gerek Kürdistan ve Türkiye kamuoyu ve gerekse de Avrupa kamuoyunda oluşan duyarlılık, gerek önderliğimizin, “’ölümler olmasın’ hassasiyeti ve gerekse de hareketimizin çağrısı üzerine, şimdilik kaydıyla, 20.04.2012 tarihi itibarıyla, açlık grevi eylemine son veriyoruz.

Söz veriyoruz: Halkımızın özgürlük umutlarının sönmesine izin vermeyeceğiz. Bunun için ne gerekiyorsa, ama ne gerekiyorsa yapacağız. Bu uğurda ölüm gelecekse, ölüme, “hoş geldin” demekten de çekinmeyeceğiz.

Bizler; Türk devletinin zindanlarında esir bulunan PKK’li ve PAJK’lı tutsaklar olarak; bugüne dek olduğu gibi, bundan sonra da, Önderliğimizin amansız takipçileri olmaya ve halkımızın kutsal özgürlük davasında yerimizi almaya devam edeceğiz. Bunun için ödenmesi gereken her türlü bedeli vereceğimizden hiç kimsenin, ama hiç kimsenin kuşkusu olmasın.”

Hükümetede zulüm ve vahşeti durdurma çağrısı yapan Kaya, aksi durumda daha sert eylemlerle karşılık vereceklerini söyledi.

etha

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*