Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Patron, işçisini döverek öldürdü

Patron, işçisini döverek öldürdü

“İzmir’de Bar İşçisi Mustafa Demir, Patronu Tarafından Dövülerek Öldürüldü!

KÖLE DEĞİLİZ!

Basında çıkan haberlere göre, patron Hasan Yücel, işçisine “abi-kardeş” ilişkisi dayatıyor. Bu durumu kabullenen işçi, patronun yanında koruma gibi gezdiği sırada patronunun hakaretlerinden ve aşağılamalarından sonra “ben senin için ölürüm” diyerek kendisini korumaya çalışıyor. Bunun üzerine patron Hasan Yücel,”öl o zaman lan” diyerek demir çubuklarla işçisi Mustafa Demir’e saldırıyor. Ağır yaralanan bar işçisi Demir, dün hastaneye kaldırıldığı sırada hayatını kaybetti.

Ne kadar berbat bir hikaye! Patronlar için gecemizi gündüzümüze katıp çalışıyoruz. İş tanımı falan hak getire. İşyerlerindeki angarya çalışmalar bir yana, pek çok örnekte yeri geliyor özel koruma olarak, yeri geliyor patronun özel ayak işlerinde kullanılıyoruz. Bir de kendilerini bize “abi” olarak yutturmaya çalışıyorlar.

İzmir’deki bu cinayet, sıradan bir cinayet değil. Patronların bizi köle olarak görmelerinin sonucu. 21. yüzyılda yaşıyoruz ve hala yanında çalışan işçileri insan yerine bile koymayan patronlar var yeryüzünde!

Artık Yeter!

Patronlara kölelik yapmak için gelmedik bu dünyaya. Çalışmak için alınterimizi akıtırken, bunun karşılığını bile alamazken bir de insan yerine konmamayı kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz.

Kafe, bar, restoran işçileri olarak “KÖLE DEĞİLİZ!” diye haykırıyoruz!

İşçiyi köle görenlerle değil kardeş, arkadaş bile olmayız!

İzmir’deki bu cinayet, sektörümüzdeki koşulları çarpıcı bir şekilde bütün gözlere göstermiştir. Biz bu duruma razı değiliz. İşçiyi köle olarak gören anlayışı yok edene kadar mücadele edeceğiz.

İnsanca Bir Yaşam İçin Birleşelim!”

Tores-İş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*