Anasayfa » GENÇLİK » Partizan ve YDG’den gözaltılara karşı basın açıklaması

Partizan ve YDG’den gözaltılara karşı basın açıklaması

Partizan ve YDG, Dersim ve Antep’te Özgür Gelecek ve Yeni Demokrat Gençlik okurlarının evlerine ve kaldıkları yurtlara düzenlenen baskınla gözaltına alınmalarını Ankara Yüksel Caddesi‘nde protesto etti. Yapılan basın açıklamasında AKP’nin kendisine muhalif olan her kesimi hedef tahtasına oturttuğu ve hükümetin topyekun savaş konseptiyle hareket ettiği vurgulandı.

“Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz” yazılı pankart açılan eylemde sık sık “Özgür Gelecek susturulamaz”, “Devrimci basın susturulamaz” sloganları atıldı. Özgür Gelecek ve YDG okurları, temsili parmaklıklar arkasına kendilerini zincirleyerek, yayınlarını taşıdı.

Basın açıklamasına BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, KESK Genel Başkanı Lami Özgen ve ESP, EHP, BDP üye ve yöneticileri de katıldı. Basın açıklamasında “Kuşkusuz bu konsepti en önemli ayaklarından biri de devrimci, sosyalist, yurtsever basındır. Türk hakim sınıflarının yalanlarına, yarattığı bilgi kirliliğine ve aldatmacalarına karşılık, işçi ve emekçileri, Kürt halkını ezilen inanç ve milliyetleri aydınlatan, onlara gerçekleri gösteren devrimci, sosyalist basın bu saldırı furyasının istisnasız hedefidir. Ülkemizin basın sansürü konusunda dünyada birinciliği kimseye kaptırmaması da bize bunu anlatmaktadır” denildi.

Roboski katliamının ardından muhalif devrimci, yurtsever basına yönelik baskı ve gözaltıların arttığına dikkat çekilen açıklamada, Gazeteci Suzan Zengin’in de devletin bu politikaları sonucu tedavi edilmeyerek ölüme terk edildiği hatırlatıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*