Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Paris Sarı Yelekliler’den Flormar direnişi ile dayanışma

Paris Sarı Yelekliler’den Flormar direnişi ile dayanışma

Flormar’da sendikalaştıkları için işten çıkarılan ve haksız şekilde işten çıkarılmalarına karşı Flormar fabrika alanında hafta içi 09:00-18:00 arasında, hafta sonu ise mağaza önlerinde sürdürdükleri direnişin 244. gününe giren Flormar işçilerinin kendileri ile dayanışmak isteyen herkese yükselttiği Flormar’ı boykot çağrısı dünya çapında da yeni yankılarını bulmaya devam ediyor.

Flormar işçileri ile dayanışmak için bir boykot eylemi de Paris’te sarı yelekliler eylemlerinden geldi.

Dün Fransa’da “Gilets Jaunes Acte 9” eylemleri ile dokuzuncu kez sokağa inen sarı yelekliler Paris’te de sabahın erken saatlerinden itibaren gün boyu direnişteydi. Türkiye’den sarı yeleklerin de haftalardır verdikleri desteği devam ettirdikleri 13 Ocak Paris sarı yelekliler eylemlerinde sırasında yapılan Flormar direnişi ile dayanışma eylemi dikkat çekti. Flormar markasının sahibi Yves Rocher’in mağazaları önünde boykot çağrısı eylemi yapılarak Flormar’a bir ses de Fransa’dan yükseltildi.

 “Comité de Solidarité avec Grèves et Résistance” (Grev ve Direnişlerle Dayanışma Komitesi) adına yapılan boykot eylemlerinde “Boycotter Yves Rocher!” sloganları atan dayanışmacılar Sarı Yelekliler’in yürüyüş güzergâhındaki Yves Rocher mağazalarında boykot çağrısı yapan afişler asarak Flormar direnişi ile enternasyonal dayanışmayı yükseltti.

Boykot çağrılarını kendi canlı yayınlarında gösteren dayanışmacı sarı yelekliler Flormar’a desteklerini şu sözlerle ifade ettiler:

“Yves Rocher mağazası önündeyiz. Olası bir eyleme karşı Yves Rocher mağazasının önünü kapatmış. Flormar işçileri ile dayanışmak için buradayız. Onların bu karda, kışta, soğukta direniş çadırlarını, umut çadırlarını unutmadık, onların direnişini de buraya taşıyoruz.”

Haber: FERSUDE

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*