Anasayfa » GENÇLİK » Pankartın Türkçesini bırakıp Kürtçesini indirdiler

Pankartın Türkçesini bırakıp Kürtçesini indirdiler

İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde öğrencilerin astığı pankartı kaldırmak isteyen polisle, öğrenciler arasında gerginlik yaşandı. Polis öğrencilere cop ve kalkanla saldırırken, öğrenciler de çöp kutularını polise fırlatarak kendilerini korumaya çalıştılar.

İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde öğrenciler tarafından sabah saatlerinde Kürtçe ve Türkçe, “Kapitalizm öldürür, işçi ölümleri kader değil, örgütlü bir cinayettir” yazılı pankart asıldı.

Kürtçe pankart öğlen saatlerinde sivil polis ve özel güvenlikçiler tarafından kaldırıldı. Öğrenciler akşam saatlerinde tekrar Kürtçe yazılı pankartı astı. Polis, çevik kuvvet eşliğinde içeri girerek bu kez iki pankartı da indirdi.

İddiaya göre, bu sırada öğrenciler polise direnmek istedi. Polis direnen öğrencilere kalkan ve cop kullanarak müdahale etti. Öğrenciler de polise çöp kutularını atarak karşılık verdi. Çıkan olayda 2 öğrenci hafif şekilde yaralandı. Öğrenciler bir süre “Üniversiteler bizimdir, bizimle özgürleşecek”, “Katil polis üniversiteden defol” sloganları attı. Yaşanan gerginlik öğrencilerin okuldan ayrılmasıyla sona erdi.(CNN Türk)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*