Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » OYAK – Gülen sermayesi el ele!

OYAK – Gülen sermayesi el ele!

Türkiye’nin büyük sermaye grupları arasında yer alan Ordu Yardımlaşma Kurumu-OYAK, Fettullah Gülen Cemaati sermayesinin gazetelerinden Zaman ile 1 yıllık ilan anlaşması yaptı. Geçtiğimiz günlerde Zaman’da ilk kez bir OYAK iştirakinin, OYAK-Renault’un reklamı Zaman’da yayınlandı.

Yakın zamana kadar kanlı bıçaklıydılar!

Zaman gazetesi OYAK’ı hedefe çakmış, subayların OYAK’taki imtiyazları, çeşitli ihale yolsuzlukları üzerinden yıllardır kampanyalar yürütüyordu. OYAK’ın Devlet Denetleme Kurumu’nun dışında tutulduğunu, ihalelerin incelenmesi gerektiği, OYAK’ın Erdemir’i nasıl yuttuğu, Ergenekon operasyonunun OYAK’a uzanacağı yönünde haberler yapıyordu.

OYAK ve iştirakleri ise Zaman’a ambargo uyguluyor, basın toplantılarına almıyor, ilan verdiği diğer gazetelerde Zaman’ı orduyu karalama kampanyası ve vatan hainliği ile suçlayan haberler yayınlatıyordu.

Orduda en son istifalarla netleşen durumdan sonra, OYAK ile cemaat sermayesi arasındaki kavga da tatlıya bağlanıverdi. Milyon dolarlık ilan anlaşmalarıyla öpüşüp barıştılar. Zaman gazetesi de OYAK’ın milyon dolarlık imtiyazlıları arasına katılıverdi! Artık pek sevişiyorlar.

Bundan sonra ne cemaat sermayesi medyasında OYAK’ın imtiyazlarına, yolsuzluklarına dair bir haber, Devlet Denetleme Kurumu’nun OYAK’ı incelemesine dair bir istek, Ergenekon operasyonunun OYAK’a uzanacağına dair bir fısıltı, ne de OYAK’ın cemaat sermayesine karşı diğer burjuva gazetelerinde yayınlattığı bir karşı propaganda görebilirsiniz.

Yarın öbürgün OYAK’ın cemaat sermayesi ile ortak yatırım haberlerinin duyulması şaşırtıcı olmaz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*