Anasayfa » GÜNDEM » OSTİM Davası’nda Sorumlular “makul süreyi” yatmış!

OSTİM Davası’nda Sorumlular “makul süreyi” yatmış!

3 Şubat 2011′de Ostim ve İvedik Organize Sanayi Bölgeleri’nde meydana gelen patlamalarda 20 işçi hayatını kaybetmişti.Açılan davalar da gerçek sorumluların yargılanmasının önüne geçildi. Sorumlular aklandı, cinayetin üstü örtüldü. Mahkemelerin sorumluları koruma kararları devam ediyor.

20 işçinin ölümünden sorumlu olan davanın tutuklu sanıkları Bahadır Esendik, Burhan Koç ve Kasım Ersoy’un avukatları,Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nin “tutukluluğun devamı” kararına itiraz etti. İtirazı değerlendiren Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, itirazı kabul ederek sanıkların tutukluluk hallerinin kaldırılmasına karar verdi.

Verilen kararda 20 işçinin ölümünden sorumlu olan 3 kişinin cezaevinde kaldıkları süre “makul süre” olarak değerlendirildi. Dava ile ilgili toplanacak ya da karartılacak yeni bir delil olmadığını da söyleyen mahkeme, böylece tutuklu sanık bırakmamış oldu.

Katliamda hayatlarını kaybeden işçilerin aileleri katliamın üzerinin kapatılmasına tepki göstererek; “3,5 senedir davayı sonuçlandıramayan ADALET(!!!) sistemimiz çözümüzü 20 canın katillerini serbest bırakmakta buldu” açıklamasında bulundu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*