Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Osmanlı Ocakları’ndan “AkSilahlanma” mesajları

Osmanlı Ocakları’ndan “AkSilahlanma” mesajları

akp_15_temmuz_gecesi_osmanli_ocaklari_na_silah_mi_dagitti_h7997_32a54Osmanlı Ocakları başkanı Emin Canpolat twitter üzerinden, “”Bizimle hareket eden tüm kardeşlerimize duyurumuzdur. Vatan için Bayrak için Erdoğan için silahlanın” çağrısı yaptı. “#AkSilahlanma” hashtag’iyle açılan twitter hesabında, “Ak Milis”in örgütlenmesi ve silahlanmasına dair çok sayıda mesaj yeraldı.

Milli Eğitim Bakanı da, çağırdıklarında “sağa sola bakmadan bayrağıyla sokağa dökülecek yeni bir nesil yetiştirdiklerini” açıklamıştı.

Daha önce Hürriyet gazetesi, CHP Sincan İlçe binası ve HDP binalarına yapılan saldırılarla gündeme gelen Osmanlı Ocakları çetelerine, 15 Temmuz akşamı polis tarafından uzun namlulu silahlar dağıtılmıştı.

15 Temmuz sonrası, Saraya bağlı resmi bir “paramiliter ordu” oluşturmanın MGK toplantısında gündemleştiği haberleri medyada yer almış, ancak OHAL’den sonra bu konu bir daha gündeme gelmemişti.

Alperen Ocaklarının AKP tarafından bölünmesiyle oluşturulan Osmanlı Ocakları’nın Sedat Peker, Osman Gökçek gibi mafya çeteleriyle ilişkileri, yöneticileri dahil çoğu üyesinin uyuşturucu tacirliği, gasp, hırsızlık, tecavüz vd suçlarından kayıtları olduğu biliniyor. Gençlik Kolları başkanı Levent Çiçek, sosyal medyada sürekli silahlı pozlarını yayınlıyor. “Kefenli liderin kefenli askerleri” sloganı, çetenin andında yer alıyor. Yönetim merkezi plazada bulunan çetenin dergisi, 15 Temmuz’dan sonra her ay 50 bin dağıtılıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*