Anasayfa » GÜNDEM » Önder uğurlandı

Önder uğurlandı

10 Ekim’de Ankara’da barış mitingine yapılan bombalı saldırıda ağır yaralanan Ata Önder Atabey tedavi gördüğü hastanede sağlık işçilerinin tüm çabasına, ailesinin dostlarının tüm desteğine rağmen maalesef yaşama tutunamadı.

Eğititim işçisi Önder’in 16 Ekim günü hayatını kaybetmesinin ardından polis cenazesini kaçırmaya çalışmış ve üyesi olduğu Eğitim Sen’in yapacağı anmayı da engellemek istemişti. Fakat polisin tüm bu çabaları boşa çıkartılarak Önder’in anması Adli Tıp önünde gerçekleştirildi. Anmanın ardından Önder’in cenazesi toprağa verilmek üzere Malatya Hekimhan’a götürüldü. Gece saatlerinde şehre ulaşıldı ve cenaze morga konuldu.

Ertesi gün sabah saatlerinden itibarende Önder’in dostları, yoldaşları, sevenleri, ailesi, sendikadan arkadaşları uğurlama için hastane önünde toplanmaya başladı. Önder’in cenazesi hastaneden şehir merkezine kadar yapılan yürüyüşte omuzlarda taşındı.

Yürüyüşte en önde Önder’in resmi taşınırken taraftarı olduğu Beşiktaş’ın forması ve atkısıda yürüyüşcüler tarafından taşındı.

Yürüyüşte Eğitim Sen’in de pankart açtı ve İstanbul, Ankara, Malatya’dan bir çok eğitim işçiside pankartın arkasında yer aldı.

Hekimhan halkıda Önder’i doğduğu topraklarda sonsuzluğa uğurlarken yalnız bırakmadı. Yürüyüşte “Katil devlet hesap verecek”, “Bedel ödedik bedel ödeyeceğiz”, “Yaşasın halkların kardeşliği”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atıldı.

Hekimhan Merkez Camide yapılan törenin ardından omuzlarda taşınan Önder’in cenazesi daha sonra araçlarla mezarlığa götürüldü. Kilometrelerce araş konvoyu eşliğinde gidildi mezarlığa. Önder mezarlıkta yapılan konuşmalar ve atılan sloganlar eşliğinde toprağa verildi.

önderatabey

önderataatabey

önderata

ataönder

atabeyönder

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*