Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Öğretmenler sağlıkçıların izinden, eyleme: bir öğrenci de öğretmenini kalbinden bıçakladı!

Öğretmenler sağlıkçıların izinden, eyleme: bir öğrenci de öğretmenini kalbinden bıçakladı!

Antep’te bir hekimin hasta yakını tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürülmesinin üzerinden bir gün geçmeden ve ülke çapında 10 binlerce sağlık işçisinin güvenli çalışma için grev yaptığı günde, Kütahya’da bir teknik lise öğrencisi de öğretmenini kalbinden bıçakladı.

Kütahya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde Elektronik Bölümü 12’inci Sınıf öğrencisi T.D., teneffüse çıktı ve ders başladıktan sonra sınıfa girmek istedi. T.D., geç kaldığı için kendisini sınıfa almayan Elektrik-Elektronik Teknoloji Alanı öğretmeni Hakan Gülhan ile tartıştı. T.D., tartışmanın ardından öğretmeni Hakan Gülhan’ı kalbinden bıçaklayıp kaçtı.

Sağlıkçıların büyük grevinden dersini almış Kütahya Valisinin alel acele “öğretmenimizin hayati tehlikesi yok” açıklamasına karşın, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılaran Teknik Lise öğretmeni Hakan Gülhan’ın durumunun ağır olduğu belirtiliyor.

Öğretmenler, sağlıkçıların izinden işçi sağlığı, güvenli çalışma, can güvenliği için eyleme çıkmalı. Ölüm olmadan, yeni saldırıları durdurmak için, sağlık işçilerinin etkili grevinin üzerine bir adım daha atmak için, yalnız sağlık değil eğitim ve tüm işkollarında işçilere saldırılara, iş cinayetlerine karşı güvenli çalışma için, hükümetin korkusunu büyütmek için eyleme!…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*