Anasayfa » DÜNYA » Oakland genel grevinden canlı yayın

Oakland genel grevinden canlı yayın

OAKLAND’İ İŞGAL ET’İN ÇAĞRISINI YAPTIĞI 2 KASIM GENEL GREV VE EYLEM GÜNÜNE KATILIN

Oakland’i İşgal Et genel grevin bir parçası olarak 2 Kasım’da çalışmama ve okula gitmemeye çağırıyor. Bütün işçilerin greve gitmesini, arayıp hasta olduğunu söylemesini, ya da iş arkadaşları ile birlikte işyerinden ayrılmasını istiyoruz. Aynı zamanda bütün öğrencilerin okuldan çıkıp Oakland merkezdeki işçilere ve topluluk üyelerine katılmasını istiyoruz. Bütün bankalar ve büyük şirketler bugün kapalı olmalıdır. Aksi takdirde göstericiler buraları basacaktır.

Oakland’i İşgal Et Grev Meclisi, 2 Kasım Genel Grevine katılan işçi ve öğrencilere disiplin cezası uygulayan şirket ve okullar önünde grev nöbeti tutma ve işgal etme kararı almıştır. Herhangi bir disiplin tedbiri ile karşılaştığınız takdirde lütfen [email protected][email protected]’a e-mail atınız.

Oakland’i İşgal Et, bütün işçi, öğrenci ve ..lerin bütün gün grev yapamayacağını kabul eder. Bu eyleme herkesin kendisine uygun şekilde katılmasını memnuniyetle karşılayacağız. Işten önce, sonra ya da yemek saatinde bize katılmaya çağırıyoruz.

Greve katılacak olanlar eylemle ilgili şunları dikkate almalıdır:

Şehrin Şalterlerini İndirmek İçin Oakland Merkezinde Toplanın

Saat 9.00, 12.00, ve 17.00’deki Kitle Gösterilerine katılın. Bu saatlerde yapılan Grev Yürüyüşü sırasında siyasi sözcülerin yanı sıra herkes söz alabilecektir. Grev gözcülüğüne ve bankalarla büyük şirketlerin kapatılmasına katılmak isteyenler için bu bölgede eylem anonsları yapılacaktır.

Mahallenizden, işyerinizden, okulunuzdan, topluluk merkezinizden, ibadethanenizden vd Oakland merkezine yönelik bu üç gösteriden birine katılmak için bir yürüyüş örgütleyin. Yol boyunca insanların neden şehir merkezine yürüdüğünüzü öğrenmesi için neşeli olun ve gürültü yapın.

Sesimizin duyulması ve şehrin şalterlerinin indirilmesi için şehir merkezindeki önemli kavşakları ele geçirmek için hareketli blokaj ya da grev gözcülüğü grubu oluşturun.

Banka ve şirketlerde pek çok grev gözcüsü ve eylem olacaktır fakat daha fazlasına ihtiyacımız var. arkadaşlarınızı, ailenizi, iş arkadaşlarınızı ya da öğrenci arkadaşlarınızı bir araya getirip bir sesinizin duyulmasını sağlayın, varlığınızı hissettirin. 14. cadde ve Broadway’deki kürsüye eyleminizle ilgili haber iletin ki onlar da kitleye duyurabilsin.

Şehrin dört bir yanında gün boyunca başka bağımsız eylemler de olacaktır. Bunlardan biri de Telegraph ve Broadway kavşağında saat 14.00’de yapılacak gösteri. Kapitalizme karşı Feminist ve Eşcinsel blok 14. cadde-Broadway kavşağında buluşacaktır.

Oakland Limanında iş durdurma yürüyüşlerine katılın. Bu yürüyüşler saat 16.00’da son bulacak. Saat 17.00’de ise liman işçileri ile dayanışma göstermek ve limanın akşam vardiyasını boşaltmak için limana doğru 2 millik bir yürüyüş başlatılacaktır.

Saat 16.00’da iş bırakmaya katılmak için 14. cadde ile Broadway’deki Kritik Kitle yürüyüşüne katılın.

Şehre otomobille gelmemeyi tercih edin. Pek çok cadde trafiğe kapalı olacaktır. O yüzden ya bisiklete binin ya da toplu taşıma araçlarını kullanın. Bir eylemden diğerine gitmek veya limana gitmek için bisiklet yararlı olacaktır.

Mahallenizde ya da Topluluğunuzda Eyleme Geçin

Komşularınızı, iş ve okul arkadaşlarınızı bir araya getirin ve eğlenmek, farkındalık yaratmak ve başkalarının yürüyüşe katılmasını sağlamak için küçük grup yürüyüşleri örgütleyin. Yanınızda kaynana zırıltısı, flama ve dövizler taşıyın ve mahallenizdekilerin neden greve katıldığınızı öğrenmesini sağlayın.

Bankalarda, büyük şirketlerde, zincir mağazalarda, benzincilerde, şirket merkezlerinde, büyük ticari medya kuruluşlarında durup protesto eylemi yapın.

Mahallenizin merkezinde ve kavşaklarda bir araya gelip konuşmalar ve partiler yapın. Topluluk üyelerinizin size katılması, onları en fazla etkileyen konulardan ve birlikte güçlü bir hareket yaratmamız için nasıl örgütlenmemiz gerektiğinden bahsetmeleri için onlara söz verin.

Bir şeyler almanız gerektiğinde sadece mahalli dükkanlardan alışveriş edin ve mümkün olduğunca yerli ürünleri satın alın.

Kar amacı gütmeyen ve topluluk örgütlenmeleri

Eylemleri desteklemek için kişisel ve örgütsel sosyal medya hesaplarınızı kullanı ve Oakland sokaklarında neler olup bittiğini sürekli güncelleyin.

Polis şiddet uyguladığı takdirde polis baskısını kınayın ve gözaltına alınanların derhal serbest bırakılmasını isteyin.

Hazırlık yapın
Pankart vb. için malzeme getirin.
Paylaşacak yiyecek ve su getirin!
Kaynana zırıltısı, enstrüman, ses sistemi getirin. Şehir merkezinde kolektif gücümüzü kutlayalım.
Tutuklanma halinde kullanmak için şu numarayı vücudunuza yazın: 415.285.1011. Bu numara bütün gün açık olacak ve gözaltına alınanlar için hukuki desteği koordine edecektir.
Genel Grev Meclisi şu konularda ortaklaşmıştır:
1. Dünya İşgal hareketi ile dayanışmaya!
2. Topluluklarımıza karşı polis saldırılarına son!
3. Oakland okullarını ve kütüphanelerini savun!
4. Sömürgecilik, eşitsizlik ve her tür baskı uygulayan ve çevreyi yok eden şirketlerin
Grev sloganlarından bazıları
Grev, İşgal, İş Bırakma! Oakland Halkın Şehri!
Her Saat, Her Gün! İşgal Burada!
Her Yeri İşgal Et! Oakland’i Özgürleştir!
Politikacılar, Bankerler, Yalancılar, Hırsızlar! Geri Alıyoruz! Lütfen Demiyoruz!
Artık Polis Yok, Onlara İhtiyacımız Yok! Tek İstediğimiz Özgürlük!
Oakland Emniyet Müdürlüğünü Kapat! Devlet Kütüphanesini Değil!
Gidelim Oakland! Gidelim! (alkışlı)
CADDELERDE BULUŞALIM! OAKLAND GURUR DUYSUN!

Oakland Grev Meclisi

Oakland’i İşgal Et’i canlı izlemek için:

http://www.livestream.com/occupyoakland

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*