Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » O ekranın bir de dışı var Müge Anlı!

O ekranın bir de dışı var Müge Anlı!

Ev kadınlarını ekran başında uyuşturan kadın programlarından biri olan Mektubunuz Var’da Kürt halkına “‘Herkes haddini bilecek. Yeri geldi mi taş atacaksınız, kuş avlar gibi avlayacaksın sonra yardım isteyeceksin. O polisler hemen yardımına koştu oradakilerin. O taş atanların eli kırılsın ” diye hakaret eden Müge Anlı’ya protestolar yağıyor.

Yayıncılık hayatına magazin bebeği olarak başlayan ve “ekran polisi” olarak sürdüren Anlı’nın sunuculuğunu yaptığı polis destekli program, son yıllarda kayıp ya da katledilmiş yakınlarını arayan kişilerin adresi olarak rating rekorları kırıyor. Programına katılanları polis gibi sorgulayan Müge Anlı’nın son marifeti, Kürt halkına devlet ağzıyla saldırmak oldu. 12,5 yıl önce Ahmet Kaya’ya çatal bıçak fırlatan şovenistlerin içerisinde yer alan Anlı, hedefe bu kez de Kürt halkını çakma pervasızlığında bulundu.

Şovenizmin şaha kalktığı çam devirmesiyle medyanın içinden de eleştiri alan Müge Anlı, bir başka magazin bebeği olan Esra Erol’un evlendirme programına bağlanarak sözlerinin arkasında olduğunu söyledi. Muhtemelen her yerin kamera önü olmadığını, ATV’nin bir de kapısının dışı olduğunu hatırlayan Anlı, söylediklerinin yanlış anlaşıldığının altını çizmeyi de ihmal etmedi!

Müge Anlı’ya sert bir dille yanıt veren BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, “Deprem kadar yıkım yaratan faşizan ırkçı tutumlardır. İnanıyorum ki, herkes tarafından da mahkum edilmiş bir duygu olarak asla ve asla yaşam bulmayacak davranışlardır. Bazı televizyon programcılarının ‘ırkçılık mezunu faşizmde doktora yapan bu plastik oyuncaklar’ inanıyorum ki televizyonda daha fazla yer alamayacaktır. Yaymaya çalıştıkları bu faşisan ırkçı anlayışın, hiçbir toplumsal kesimde hakim düşünce olmayacağını göreceklerdir. Halkın yaptığı, gösterilen dayanışma böylesi zihniyetleri pratikte mahkum etmiştir. Şu saate kadar depremle ilgili sınavını Türkiye başarıyla vermiştir” dedi. Ancak tıpkı Fatih Altaylı’nın kadın cinayetleriyle ilgili kadın katili manşetinde olduğu gibi, Müge Anlı’nın rating rekorları kıran ve kadın beynine zarar programının da yayından kaldırılması beklenmiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*