Anasayfa » GÜNDEM » Nuriye ve Semih’in tutuklanmasını protesto ve direnişlerine destek eylemleri yaygınlaşıyor!

Nuriye ve Semih’in tutuklanmasını protesto ve direnişlerine destek eylemleri yaygınlaşıyor!

Nuriye ve Semih’in serbest bırakılması ve direnişlerine destek için eylemler yaygınlaşıyor.

Çok sayıda yerde, açlık grevleri, oturma eylemleri, kitap okuma, fener uçurma gibi çeşitli eylem ve etkinlikler yapılıyor.

Direniş polisin abluka altında tuttuğu insan hakları anıtı ve Yüksel Caddesi’nde de sürüyor.

Dün tek başına eylem yaparak gözaltına alınan Veli Saçılık bırakıldıktan sonra anıtı kuşatan polis bariyerlerinin önünde duran adam direnişi yapıyor.

Bugün iki genç kadın polis bariyerlerini aşarak insan hakları anıtı önünde sessiz oturma eylemi yaptılar. Anıtı yeniden kuşatan polis eylemcileri gözaltına aldı, destekçileri, gazetecileri ve caddeden geçenleri yine ittirerek uzaklaştırmaya çalıştı.

Bir grup kamu emekçisi ise polis bariyerlerinden anıta çiçek bırakarak, kısa bir konuşmayla direnişe çağrıda bulundu.

Yüksel Caddesi’nde yasağa karşı halaylar da çekildi.

Kamu emekçileri, bugün KESK’in Ankara’da 5 yıldızlı Hilton Otelinde düzenlediği kongrede de Nuriye ve Semih’in resimleri ve sloganlarıyla KESK bürokratlarını protesto ettiler.

Ankara Yüksel Caddesi ve İnsan Hakları Anıtı’ndaki eylem ve gelişmeleri Devrimci Proletarya facebook sayfasındaki canlı video çekimlerinden dakika dakika izleyebilirsiniz.

"Ankara Valisi akşam saatlerinde şarkı türkü söylemeyi, halay çekmeyi de yasakladı. İnsan Hakları Anıtı hâlâ gözaltında. Beynelmilel'e atıfla yanıtımızdır."#HerYerYükselHerYerDireniş#NuriyeVeSemihYalnızDegildir

Posted by Seyri Sokak on Freitag, 26. Mai 2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*