Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Nuray öğretmen işsiz!

Nuray öğretmen işsiz!

Sözleşmesi feshedilen Nuray öğretmen bir yıl boyunca öğretmenliğe başvuramayacak!

Nuray Koç, tam 6 aydır mahkemeye dahi çıkarılmadan “terör örgütü üyesi olmak” gerekçesiyle Adana Karataş Kadın Cezaevi’nde hapsediliyor. Bilindiği üzere KPSS sisteminin seçmeci-rekabetçi çürümüşlüğünün gözönüne serilmesi sonucu ertelenen bu yılki öğretmen atamaları 6 Aralık tarihinde MEB tarafından yapıldı. Bu atamalarda sözleşmesi, devlet tarafından cezaevinde tutulduğu için, yine devlet tarafından feshedilmiş olan Nuray Koç da atanamayan 300 bin öğretmenden birisiydi. Eğitim Emekçileri Derneği üyeleri yaptıkları açıklamayla Nuray öğretmenin işsiz bırakılmasını kınıyor ve işsizliğe ve güvencesizliğe, sömürü düzenine karşı mücadele eden öğretmen arkadaşlarının sonuna kadar yanında olacaklarını duyuruyorlar.

Geçtiğimiz Haziran ayında “Tekel eylemine katılmak, basın açıklamalarına katılmak, Üreti-Yorum faaliyetine katılmak, EED çalışmaları yapmak” gibi gerekçelerle gözaltına alınan EED Mersin temsilcisi sözleşmeli öğretmen Nuray Koç, okula gitmediği (gidemediği!) için sözleşmesi feshedilmişti.

31 Ekim’de yapılan KPSS‘ye giren okul öncesi öğretmeni Nuray, 6 Aralık’ta yapılan atamalara başvuramadı. Çünkü sözleşmesi feshedilen bir öğretmen bir yıl boyunca tekrar öğretmenliğe başvuramıyordu!

Nuray öğretmen, Tekel eylemine destek verdiği, işsiz eğitim emekçileri mücadelesinin öncüsü olduğu, güvencesizliğe, işsizliğe, açlığa, yoksulluğa, sömürüye, sömürü düzenine karşı mücadele ettiği için gözaltına alındı.

Kendi isteği dışında ve zorla tam 6 aydır mahkemeye dahi çıkarılmayan Nuray öğretmenin sözleşmesini feshedenler bizzat Tekel işçilerini işsiz bırakan, eğitim emekçilerini intihara sürükleyenlerdir. İşsizliği, geleceksizliği, güvencesizliği, yoksulluğu ve açlığı işçi ve emekçilere dayatalanlar, reva görenlerdir. Kısacası bu sömürü düzeninden kar edenlerdir.

Nuray öğretmen, tam 6 aydır öğrencilerinden uzakta, dört duvar arasında. Onu zorla alıkoyanlar, Nuray’ın öğretmenliğini de elinden aldılar. Nuray bir yıl boyunca öğretmenliğe başvuramayacak!

Eğitim Emekçileri Derneği üyeleri olarak Nuray öğretmenin işsiz bırakılmasını kınıyoruz. İşsizliğe ve güvencesizliğe, sömürü düzenine karşı mücadele eden öğretmen arkadaşımızın sonuna kadar yanında olacağız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*