Anasayfa » GÜNDEM » Nuh Köklü Vurulduğu Yerde

Nuh Köklü Vurulduğu Yerde

Gazeteci Nuh Köklü dün gece Kadıköy Boğa’da iç güvenlik yasasına karşı yapılan eyleme katılmıştı. Ardından Yeldeğirmenin de arkadaşlarıyla kar topu oynarken kar topunun dükkanının camına gelmesini bahane eden saldırgan tarafından katledilmişti. Kalbine aldığı bıçak darbesi ile katledilen Köklü’nün cenazesi vurulduğu yere getirilerek Yeldeğirmeni Dayanışmasının çağrısı ile bir anma yapıldı.

Yoğun kar yağışı ve soğuğa rağmen Köklü’nün anmasına yüzlerce insan katıldı.  18.30’da başlayan anmada ilk olarak dün saldırı sırasında Köklü’nün yanında olan Elif Kireşçi,  olay hakkında bilgilendirmede bulundu. 18.40’da Köklü’yü taşıyan cenaze aracı Yeldeğirmenine  Köklü’nün yaşamını yitirdiği yere getirildi. Kitle Tayip Erdoğanın talimatı ile işlenen cinayet karşısında öfkeli sloganlar ile Köklü’nün cenazesini karşıladı. Sermayenin Başbakanı tarafından esnaf gezi isyanı sonrasında polis, zabıta ve hakim olarak tanımlanmış. Gezi İsyanında kitleye saldıran esnaflar böylece korunmuştu.

Gazeteci Faruk Eren “Nuh Köklü’yü bir manyak değil yetkililerin neredeyse her gün başvurduğu nefret söylemi öldürdü” dedi.

Nuh Köklü’nün kardeşi ise mücadelede kararlı olduklarına dikkat çekti ve herkesi Nuh’un yürüttüğü mücadeleye sahip çıkmaya çağırdı.

Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan, Suphi Nejat Ağırnaslı’nın annesi ve Hasan Ocak’ın kardeşi Ali Ocak’ta katıldı.

Dün Nuh’un yanında bulunan Avukat Tamer Doğan ise saldırının bir nefret suçu olduğunu belirterek ‘İç Güvenlik Paketi’nin ele alındığı günlerde Özgecan ve Nuh Köklü olaylarının sistematik saldırılar olduğuna dikkat çekti. Doğan, “Bu bir iç savaş halidir. Biz korkmuyoruz. Meydan okumanızı kabul ediyoruz” dedi

Nuh Köklü’ün cenazesi hep birlikte söylenen “yiğidim aslanım” türküsü ile Ankara’ya uğurlandı. Kitle daha sonra öfkeli sloganlar ile cinayeti işleyen katilin dükkanını dağıttı.

İfadesinin ardından “Kasten adam öldürmek” suçundan tutuklanması istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Serkan Azizoğlu tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Katil emniyetteki sorgusunda pişmanım ifadesini kullandı.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*