Anasayfa » BASINDAN » Nüfusunun yüzde 80’i icralık olan Çorum’da İcra Müdürlüğü iftaharla açıldı!

Nüfusunun yüzde 80’i icralık olan Çorum’da İcra Müdürlüğü iftaharla açıldı!

Çorum merkezde 5, Sungurlu, Alaca, İskilip, Kargı, Bayat ve Osmancık ilçelerinde 1 er olmak üzere toplam 11 icra dairesi faaliyet gösteriyor. Çorum Merkezde yaklaşık 100 bin,Tüm icra dairelerinde ise toplam 400 bin civarında icra dosyasının işlem gördüğü öğrenildi. Banka ve Telekom alacaklarının başı çektiği takip dosyalarını esnaf borçları, elektrik, Belediyenin su ve atık ile tabela dosyaları takip ediyor.

İCRA MÜDÜRLÜĞÜ AÇILDI

Çorum Adliyesi Ek Hizmet Binası ve Çorum İcra Müdürlüğü açıldı. Kapanan FETÖ/PDY Silahlı terör örgütüne ait dersane binasının yerine açılan 5 nolu İcra Müdürlüğü, dönüşümü tamamlandıktan sonra tek icra müdürlüğü olarak faaliyet gösterecek.

Açılışa, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Reha Metin Alkan, Baro Başkanı Av. Altan Akpınar, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Abdurrahman Başbuğ, kurum ve daire müdürleri ile çok sayıda personel katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül; “bugünden itibaren yeni icra takipleri bu müdürlüğümüzde yapılacaktır.” Dedi. Yurdagül, Çorum’da yeni icra modelini hayata geçirmeye vesile olanlara teşekkürlerini sundu.

Ardından dualar edilerek yeni binanın açılış kurdelesi kesildi.

400 BİR İCRA DOSYASI VAR

Öte yandan bina açılışı töreninde acı bir gerçekte ortaya çıktı. 2018 nüfusu, tahmini verilere göre 528.422.bin nüfusa sahip olan Çorum’da neredeyse nüfusu kadar icra dosyasının bulunduğu ortaya çıktı. Bina içinde incelemeler yapan yetkililer 100 Bin’i Çorum merkez olmak üzere,ilçelerde bulunan icra dairelerinde 400 bin civarında icra dosyasının bulunduğunu bildirdiler.

http://www.corum360.tv/gundem/528-bin-nufusa-sahip-corumda-400-bin-kisi-icralik

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*