Home » GÜNÜN İÇİNDEN » Nu Marine Denizcilik direnişine saldırı
Sopaya, her zaman ihtiyaçları var; evet! İş mahkemelerinin atılan işçileri işe iade etmesine, artık ihtiyaçları yok; tersine, artık onlara engel oluyor; hayır!

Nu Marine Denizcilik direnişine saldırı

Nu Marine Denizcilik önünde direnişlerini sürdüren işçiler, 24 Haziran’da, polis tarafından göz altına alındılar. Gözaltına alınanlar arasında, direnişi sürdüren Haşim Tan ile Taner Özdemir dışında; Limter İş Sendikası Genel Başkanı Kanber Saygılı ve Genel Sekreter Hakkı Demiral da bulunuyor.

Polisin, direnişçi işçileri ve sendikacıları göz altına alması, Nu Marine Denizcilik kapitalistinin şikayeti üzerine gerçekleşti.

Malaz’ın hukuk anlayışı
Şikayetçinin, direnişçi işçilere işbirlikçilik teklifinde bulunan, hakettiği yanıtı olmasa da gerekli yanıtı alan, Nu Marine Denizcilik’in yüzde 20 hissesine sahip, Ömer Malaz olması, büyük olasılık. Ömer Malaz, aynı işçileri, 2008’de attığında da, “Ben buraya sendika sokmam! Yasa masa da tanımam!” demişti.

Ömer Malaz kapitalisti, sınıfıyla hukuk arasındaki ilişkiyi iyi kuruyor. Sermayenin sınıfsal ihtiyaçlarıyla, sermayenin hukuku arasındaki ilişkiyi. Var olan hukuk sisteminin, sermayenin azami kar azami egemenlik ihtiyacını karşılamayan yanı, “out!”; karşılayan yanı, “in!”

Sopaya, her zaman ihtiyaçları var; evet!
İş mahkemelerinin atılan işçileri işe iade etmesine, artık ihtiyaçları yok; tersine, artık onlara engel oluyor; hayır!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*