Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » Niğde’de grev çadırlı 26 Mayıs

Niğde’de grev çadırlı 26 Mayıs

Niğde Eğitim Sen üyelerinin öncülüğünde kurulan, Niğde Hükümet Meydanı’nda İş Cinayetlerinde ölen Maden işçilerine ve Tekel işçilerine ithaf edilen ve pankart, döviz ve flamalarla bezenen 26 Mayıs grev çadırı saatler 10’ u gösterdiğinde greve katılan kamu emekçileriyle şenlenmeye başladı.

Kurulan ses sisteminin devreye girmesiyle halaya duran emekçiler sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçtiler. Niğde halkını grevi desteklemeye çağırmaya, bildiriler dağıtarak devam ettiler.

Merkezdeki kamu kuruluşların çalışanlarını greve davet eden ekiplerin de grev çadırına gelmesiyle halaya duran emekçiler, saat 13 de dönem sözcüsü Göksel Rıza Özkan’ın iş cinayetlerinde ölen emekçilerin anısına saygı duruşuna çağırmasıyla KESK Niğde Şubeler Platformu Pankartı arkasına geçerek slogan ve alkışlarla basın açıklaması yaptılar.

Niğde’de 26 Mayıs iş bırakma ve eylemi, “Susma haykır İş cinayetleri kader değildir/Kahrolsun ücretli kölelik düzeni/hak verilmez alınır zafer sokakta kazanılır/kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganlarıyla bütünleşerek tamamlandı.

Niğde Devrimci Proletarya

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*