Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Niğde’de 1 Mayıs

Niğde’de 1 Mayıs

Bu yıl 1 Mayıs, Niğde’de Hükümet Meydanında yapılan basın açıklamasıyla kutlandı.

Önceki yıllarda miting yapılırken bu yıl basın açıklaması şeklinde geçiştirilen kutlamalara 300’e yakın işçi ve emekçi katıldı.

Saat 11.00’de toplanan işçi ve emekçiler basın açıklaması yapılacak meydana sloganlar atarak yürüdüler.

Atılan sloganlar arasında ”Yaşasın 1 Mayıs”, “Kahrolsun Faşizm”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz”, “Karanlığa Teslim olmayacağız” sloganları vardı.

Basın açıklamasına eğitim ve sağlık işçilerinin yanında, Niğde Halkevleri, HDK Niğde İl Meclisi, Belediye-İş ve Şeker-İş sendikasına üye işçilerin oluşturdukları kortejle destek verdiler.

Kortej saat 11.15’te meydana geldi ve basın açıklamasını Niğde Eğitim Sen il temsilcisi Doğan Güneş okudu. Basın açıklamasının ana gündemini dar AKP karşıtlığıyla ”Karanlığa karşı mücadele”teması oluştururken şu başlıklara da değinildi; Kürt sorununun demokratik çözümü, iş cinayetleri, işçi ve emekçilerin çektiği sorunlar,tutuklu milletvekillerinin durumları eğitim ve sağlıktaki sorunlar.

Basın açıklaması Ulukışla İlçesinde yapılacak 1 Mayıs mitinginin duyurusu yapılmasının ardından davul zurna eşliğinde çektiği halaylarla sonlandırıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*