Anasayfa » GÜNDEM » Niğde’de 1 Mayıs

Niğde’de 1 Mayıs

Niğde’de 1 Mayıs yüzün üzerinde işçi ve emekçinin katılımıyla kutlandı.

Niğde’de 1 mayıs bu yıl: Eğitim Sen, Ses,Öz İplik İş,Yol İş ve Pak Medya Sen Sendikalarına bağlı işçi ve emekçilerinin saat 12.30 da Perşembe pazarında toplanmasıyla başladı.

‘’İşsizliğe,Yoksulluğa,Özelleştirmelere,Savaşa Karşı Yaşasın 1 MAYIS’’ Pankartı arkasında Mitingin yapılacağı Kent Meydanına yürüyen kitle sıklıkla ‘’ Yaşasın 1 Mayıs Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz,Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz,Baskılar bizi yıldıramaz,Faşizme karşı omuz omuza İnsanca yaşam istiyoruz,Tekstil işçisi yalnız değildir.’’ Sloganlarını attılar.

niğde2

Miting alanına coşku içinde girildi.Son yıllarda yerelde yaşanan baskılar nedeniyle katılım düşüktü.

Miting saat 13.00 de Kent Meydanında tertip komitesinin konuşmalarıyla başladı.Eğitim sen adına Semih GÜNDOĞDU: Bizim ekmeğimiz her geçen gün küçülüp haklarımız, özgürlüklerimiz sınırlanırken bir avuç kapitalistten, rantiyerden, asalaktan oluşan mutlu azınlığın serveti büyüyor. Onların hayali gerçekleştikçe biz kaybediyoruz.

niğde8

SİYASİ İKTİDAR, emek düşmanlığını yeni saldırı yasalarıyla, baskı, sürgün, soruşturma ve cezalarla hayata geçirirken; dil, din, etnik kimlik, kültür, mezhep farklılıklarını kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı siyasetini içte ve dışta savaş politikasıyla hayata geçiriyor.

Yaşasın İşçilerin Birliği!

Yaşasın Birlik-Mücadele Dayanışma!

Yaşasın 1 Mayıs!

niğde5

Diğer kitle örgütleri adına konuşmalar yapıldı. Bu yıl ilgi çeken gelişme ise Hak işe bağlı Öz-İplik İş sendikası Niğde şubesinin genel merkez kararına uymayarak 1 Mayıs’ı Niğde’de kutlamalarıydı.

Öz İplik İş sendika temsilcisi Faik Apaydın yaptığı konuşmasında :İşçi olarak yaşadıkları sorunları yerelde de Tekstil İşçisi Aynur KİRMAN’a Organize Sanayiinde yapılan baskıları ve yaşadığı işiyle ilgili sorunları belirtti.

Miting işçi ve emekçilerin söyledikleri türküler ve halaylarla sonlandı.

niğde7

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*