Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » NATO Savunma Bakanları Toplantısı İstanbul’da protesto edildi

NATO Savunma Bakanları Toplantısı İstanbul’da protesto edildi

İşçi ve emekçilerden adeta gizlenerek Kongre Vadisi’nde dünya işçi sıfının ve halklarının kanının nasıl döküleceği, hangi ülkede karşıdevrimci faaliyetin nasıl örgütleneceği, emperyalizmin çıkarları uğruna işgal edilen hangi ülkeye kaç asker gönderileceği hesaplarının yapıldığı bir toplantı düzenlendi. Halkların katili NATO, Kongre Vadisi’nde toplandı.

Devrimci Proletarya, BDSP, DHF, Halk Cephesi, Kaldıraç, Mücadele Birliği, Partizan ve PDD Taksim Gezi Parkı metro çıkışında toplanarak Elmadağ’a yürüyerek yapılan toplantıyı protesto etti. “Halkların katili NATO ülkemizden defol” pankartının arkasında toplanan kitle yoğun polis ablukası altında Elmadağ’a kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında “Katil NATO ülkemizden defol!”, “Katil NATO Oratadoğu’dan defol!”, “Emperyalizm yenilecek direnen halklar kazanacak!”, “Emperyalistler, işbirlikçiler 6. Filo’yu unutmayın!” sloganları atıldı.

Elmadağ’da yapılan basın açıklamasın şu ifadelere yer verildi;
Bu karşı devrimci örgütlenmeye üyeliklerini kan dökmeye devam ederek sürdürürken “uluslararası toplum istiyoruz” yalanıyla emekçilerin çocukları NATO’ya kurban edilmeye devam etmektedir. Bu utanç Türkiye egemen sınıflarının utancıdır. Ülkemizin bağrına saplanan bir hançer gibi duran NATO üsleri, dünya halklarına karşı kullanılan bir katliam karargahı niteliğindedir.
Biz bu ülkenin devrimcileri ve antiemperyalistleri olarak diyoruz ki; emperyalizm tüm güç gösterilerine, üstün teknoloji ve devasa silah gücüne karşı halkların kurtuluş umudu öldürülemez!

Yapılan basın açıklamasının ardından eylem sonlandırıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*